Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітала журналістка газети "День"

До ЗНУ завітала журналістка газети "День"

13.11.2019 16:04 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики візити гостей газета День

На факультеті журналістики відбулася зустріч студентів із Марією Семенченко, журналісткою газети "День" та кураторкою конкурсу художнього репортажу "Самовидець". На заході йшлося про те, що в умовах сучасної війни журналістам нерідко доводиться спілкуватись із людьми, які були, або знаходяться зараз у зоні конфлікту. До розмови з ними необхідно підготуватись ретельніше. Журналістка проінформувала про найважливіше — специфіку інтерв'ю з людиною, що пережила травму. "Психологи радять починати розмову з легких речей, що зможуть налаштувати на контакт, а більш серйозні запитання ставити в середину інтерв'ю, щоб до цього часу співбесідник вже зміг адаптуватися і відкритися вам", — зауважила Марія.

На власному досвіді та прикладах колег Марія Семенченко розповіла про базові правила для журналістів під час таких інтерв'ю. Передусім про етапи роботи перед розмовою із співрозмовником: підготовку, власне процес інтерв'ю, написання тексту, його узгодження для оприлюднення та роботою з героєм після публікації матеріалу.

Щоб закріпити знання, студентів поділили на групи та запропонували зробити практичні вправи з техніки таких ексклюзивних інтерв'ю. На завершення журналістка порекомендувала своїм майбутнім колегам передусім думати, про що писати та що запитувати у героя або героїні історії. Головне завдання журналіста — не нашкодити, наголосила пані Марія.

Стрілець Алла,

студентка 1 курсу факультету журналістики