Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У рамках упровадження дуальної освіти в ЗНУ розширюють кордони успішної співпраці з ТОВ «Метінвест Холдинг»

У рамках упровадження дуальної освіти в ЗНУ розширюють кордони успішної співпраці з ТОВ «Метінвест Холдинг»

У рамках упровадження дуальної освіти в ЗНУ розширюють кордони успішної співпраці з ТОВ «Метінвест Холдинг»
14.11.2019 16:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультет металургії Інженерний інститут Факультет металургії ТОВ «Метінвест Холдинг» ПАТ «Запоріжсталь» ПрАТ «Запоріжвогнетрив» ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» ТОВ «Метінвест-Промсервіс»

На сьогодні, завдяки створенню на підприємствах ТОВ «Метінвест Холдинг» комфортних умов праці й можливості професійного зростання, на підприємствах компанії в Україні, Італії, Великобританії, Болгарії й США працює понад 80 тисяч співробітників. За версіями різних рейтингів, компанія входить до десятки кращих роботодавців України. Із «Метінвестом» легко розвиватися й здобувати нові навички. У компанії діють освітні програми для фахівців усіх категорій, а завдяки програмі професійного навчання співробітники можуть постійно підвищувати свою кваліфікацію, тож працювати в «Метінвесті» цікаво.

Але все починається з навчання технічним спеціальностям, і передусім, металургійного спрямування, які активно розвиваються в інженерному інституті Запорізького національного університету, а також у Запорізькому металургійному коледжі ЗНУ. Вже традиційно майбутні металурги проходять практику й стажування на підприємствах холдингу, а потім і лишаються там працювати. Кращі студенти стають учасниками стипендіальної програми компанії, а випускники виконують свої дипломні проекти на підприємствах ТОВ «Метінвест Холдинг» тощо.

Враховуючи позитивний досвід такої співпраці й бажаючи продовжити започатковані проекти й впроваджувати нові ініціативи, Запорізький національний університет і ТОВ «Метінвест Холдинг» підписали 23 травня 2019 року меморандум про співпрацю, який значно розширив горизонти сумісної діяльності.

З урахуванням необхідності цільової підготовки майбутніх спеціалістів зусиллями керівництва ЗНУ й «Метінвесту» почала діяти спільна програма профорієнтаційної роботи серед школярів міста й області. Розпочато співробітництво з організації та проведення курсів, спрямованих на підготовку випускників до ЗНО. Після нового року почнуть навчання слухачі курсів під егідою «Метінвесту». Не залишаються поза увагою й учні невипускових класів. У рамках SТЕМ-освіти для них планується проведення екскурсій і майстер-класів.

Становлення справжніх фахівців передбачає поєднання навчання в аудиторіях з надбанням практичного досвіду на підприємствах. Одним з варіантів такої збалансованої освіти є дуальна форма навчання. Сьогодні така форма освіти активно використовується у ЗМК ЗНУ, а з підписанням меморандуму це стало можливим і для студентів інженерного інституту. Найкращі студенти спеціальностей металургія й галузеве машинобудування вже є учасниками програми з дуальної освіти.

Заохочення кращих студентів профільних спеціальностей – один з пріоритетних напрямків діяльності компанії Метінвест. Отримати таку стипендію може кожний, але для цього необхідно докласти зусиль, і не має значення навчається претендент на першому чи останньому курсі, за рахунок держави чи фізичних або юридичних осіб. Стипендія призначається за підсумками формування рейтингу й виплачується університетом за рахунок грошових коштів стипендіального фонду «Метінвесту».

Активно беруть участь студенти інженерного інституту ЗНУ й у освітньому проєкті від ТОВ «Метінвест» – чемпіонаті з рішення кейсових завдань в металургійній галузі. Всі учасники чемпіонату, а це не лише студенти, а й викладачі, вже обрали цікаву для них тему з таких профільних напрямків, як виробництво; інжиніринг; транспорт; технологія і якість; енергоменеджмент; операційні поліпшення; екологія; охорона праці; управління персоналом; IT; економіка. Випробовувати свої наукові розробки вони будуть на підприємствах Запоріжжя («Запоріжвогнетрів»; Запорізький ливарно-механічний завод; «Запоріжсталь»; «Метінвест-Промсервіс»); Маріуполя (Маріупольський металургійний комбінат; «Метінвест-Промсервіс»; Металургійний комбінат «Азовсталь»; Маріупольський ремонтно-механічний завод); Авдіївки (Авдіївський коксохімічний завод; Метінвест-Промсервіс).

Незважаючи на те, що цей проєкт для Запорізького краю новий, він дуже захопив студентів. І це не випадково, бо участь у такому конкурсі – не лише можливість отримати цінні призи й незабутні враження, а й значний досвід, який дуже потрібен для професійного зростання молоді. Вже відбулося урочисте відкриття конкурсу, а попереду ще півроку кропіткої, але дуже цікавої роботи, яка неодмінно принесе студентам успіх і допоможе розпочати професійну кар’єру на підприємствах Метінвесту.

І це далеко не вичерпний перелік напрямків співпраці між Запорізьким національним університетом і ТОВ «Метінвест Холдинг». Студенти проходять практику, а викладачі – стажування на базі таких підприємств, як ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжвогнетрив», ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод», ТОВ «Метінвест-Промсервіс». До освітньо-наукової та виробничої галузей впроваджується інновації. Незабаром розпочнеться модернізація навчального обладнання університету шляхом передачі товариством тренажерів-імітаторів і електронних навчальних курсів з металургійних процесів; відновлення навчальних лабораторій кафедр металургійного напрямку тощо.

 

Інженерний інститут