Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок зустрівся зі студентами інженерного інституту ЗНУ

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок зустрівся зі студентами інженерного інституту ЗНУ

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок зустрівся зі студентами інженерного інституту ЗНУ
14.11.2019 16:45 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інституту Міжнародний день студента Запорізька обласна державна адміністрація гуртожиток візит

Чотирнадцятого листопада, напередодні Міжнародного дня студентів, голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок зустрівся зі студентами інженерного інституту. Теплі спогади юнацьких років привели Віталія Вікторовича до гуртожитку по вулиці Трегубенка. Саме в ньому він провів яскраві студентські роки під час навчання в Запорізькому індустріальному інституті, який надав йому старт до успішного майбутнього. Отримана елітна спеціальність фізика та технологія компонентів електронної техніки відкрила перед тоді ще юним хлопчиком світ безмежних можливостей. На очах Віталія Вікторовича інститут отримав статус академії, але на цьому розвиток не зупинився, й сьогодні губернатор – вже гість інженерного інституту Запорізького національного університету.

Разом із головою ЗОДА на зустріч зі студентами завітали директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, директор інженерного інституту Геннадій Коломоєць, а також декани й заступники деканів інженерного інституту та інші.

Зустріч зі студентами відбулася в дуже теплій, дружній атмосфері. Представляючи студентам почесного гостя, Микола Фролов підкреслив, що Віталій Вікторович – випускник ЗДІА й так само, як і вони зараз, колись мешкав у цьому гуртожитку.

Звертаючись до присутніх, Віталій Туринок привітав студентів із їх майбутнім святом і побажав стати кваліфікованими спеціалістами, які створять всі умови для швидкого розвитку країни. Звернув увагу голова ЗОДА й на новий етап розвитку свого рідного навчального закладу. Він зазначив, що об’єднання ЗДІА зі ЗНУ привело до зміцнення обох закладів вищої освіти і, напевно, відзначиться на якості освіти, яка буде підтверджена на всіх рівнях і не лише в Україні. Віталій Вікторович виказав впевненість, що студенти-випускники, як справжні патріоти, залишаться в Україні й будуть підвищувати імідж рідної країни.

Відповів гість і на запитання аудиторії, що стосувалися різних аспектів студентського життя й освіти. Зокрема, на питання, як він бачить розвиток технічної освіти в Запорізькому регіоні з урахуванням непопулярності спеціальностей технічного напрямку. Віталій Вікторович зазначив, що сьогодні інженерні спеціальності, навпаки, дуже затребувані в Україні й світі. А в зв’язку з відтоком кадрів за кордон, сьогодні в Україні відчувається нестача професіоналів, і цю проблему необхідно вирішити в найближчі роки. Саме сьогоднішні студенти будуть тими, хто модернізує виробництво й підніме його на належний рівень.

Акцентуючи увагу на цьому питанні, ректор Микола Фролов підкреслив, що він бачить значні перспективи в розвитку інженерної освіти і зазначив, що вже почалося відкриття нових спеціальностей, зокрема незабаром студенти будуть навчатися за дуже затребуваною в регіоні спеціальністю архітектура та містобудування.

Неабиякий інтерес студентів викликало й те, на якому факультеті навчався гість. Віталій Вікторович відповів, що тоді це був факультет електронної техніки, і поцікавився, чи є зараз такий факультет і кафедра, де він навчався. Микола Олександрович зазначив, що факультет зараз вже має іншу назву, але кафедра все ще та сама.

До речі, про студента Віталія Туринка дуже добре пам’ятають його викладачі професор Зоя Ніконова й доцент Леонід Верьовкін, а також студенти його покоління, які зараз працюють на кафедрі – доценти Оксана Небеснюк і Микола Світанько. Своїми спогадами про студента й людину Віталія Туринка поділилася з нами Зоя Андріївна, професор кафедри мікроелектронних інформаційних систем, на якій навчався Віталій Вікторович. Щоб вступити на спеціальність фізика та технологія компонентів електронної техніки, потрібний був дуже високий рівень знань абітурієнта, бо конкурс на цю затребувану спеціальність завжди був дуже великий. Тому всі студенти кафедри, і Віталій Туринок не був виключенням, гарно навчалися. Юний Віталій, разом з іншими студентами й викладачами, працював над відкриттям нової спеціальності фізична та біомедична електроніка, займаючись науковими розробками з цього напрямку. Людяний, активний, дружелюбний хлопець вже тоді проявив свої організаційні здібності, відкривши ще студентом власну справу. Але це не заважало йому ні успішно навчатися, ні займатися наукою, ні активно брати участь у спортивних змаганнях студентів. Тож Віталій Туринок був таким самим студентом, як і ті, що сьогодні навчаються в інженерному інституті, отже й у нинішніх хлопчиків і дівчат теж, напевно, є перспективне майбутнє.

У зв’язку з тим, що сьогоднішня зустріч відбувалася в гуртожитку, учасників цікавило й те, наскільки змінився гуртожиток з того часу, як його залишив майбутній губернатор. Віталій Вікторович відповів, що рідний гуртожиток майже не змінився, навіть комендант, що зустріла його, це та сама Ольга Іванівна. Як людина, що завжди займалася спортом, Віталій Туринок пригадав, як багато часу проводив на спортивному майданчику й висловив надію, що незабаром спортивне життя гуртожитку буде відроджене.

Зі своїми питаннями звернувся до губернатору й голова студентської ради гуртожитку Данило Михайловський. Хлопця цікавило, як в часи студентства гостя заохочували молодь до активного студентського життя у гуртожитку. Згадуючи минуле, Віталій Вікторович підкреслив, що лише самі студенти можуть зробити своє життя цікавим і приємним, бо гуртожиток їхня домівка на всі роки навчання. Він пригадав, як вони самі ремонтували свої кімнати, жили в «очікуванні» приходу деканів, а старост обирали лише на півроку, щоб кожний на власному досвіді зрозумів, що це таке відповідати за всіх і за все.

Відповідаючи на запитання губернатора про те, як змінюється гуртожиток після об’єднання, ректор зазначив, що вже влітку розпочалися активні ремонтні роботи, відремонтовано дахи обох корпусів, своєчасно надано тепло для мешканців гуртожитків, але на цьому університет не запиниться. Будуть відбудовані й спортивні майданчики, загалом, умови проживання у гуртожитку будуть ставати все краще й краще.

Наприкінці зустрічі Віталій Вікторович ще раз привітав студентів зі святом і побажав йти вперед, навчатися й досягати успіху! А ми, зі свого боку, передаємо Віталію Туринку теплі побажання від викладачів його кафедри, які висловила Зоя Ніконова: здоров’я, нових ідей, творчих успіхів і перемог, ніколи не зупинятися на досягнутому й пам’ятати, звідки він родом!

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини