Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели творчий мовознавчий захід «Гості з минулого»

На філологічному факультеті провели творчий мовознавчий захід «Гості з минулого»

На філологічному факультеті провели творчий мовознавчий захід «Гості з минулого»
15.11.2019 15:25 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет день української мови та писемності

14 листопада на філологічному факультеті Запорізького національного університету представники кафедри української мови за участі студенства організували творчий мовознавчий захід «Гості з минулого», присвячений дню української мови та писемності.

Організатори відзначають, що цей захід став підсумком тижня мови, який проводили на факультеті напередодні. Долучились до нього студенти різних факультетів, викладачі філологічного факультету та школярі – учні гімназії № 2 ім. Лесі Українки.

Захід відкрили проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та завідувач кафедри української мови Раїса Христіанінова. Вони привітали учасників та нагадали про важливість знання рідної мови і писемності, адже це є основою, генетичним і культурним кодом нації. Крім того, в рамках цього заходу були нагороджені грамотами переможці I етапу XX міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, а саме студенти: Олександр Смирнов, Денис Таган, Дар’я Лук’янчук, Ганна Овсянницька

Цього дня студенти-філологи, які опановують мовознавчий фах, продемонстрували публіці історичний екскурс у минуле, розповівши про становлення української мови і письма. У сценізованих мініатюрах вони показали як відбувалось становлення дохристиянського письма, святого письма, кириличного письма, скоропису, уставу, винайдення Кирилом і Мефодієм абетки, як формувалось письмо і мова в різні епохи: за часів Київської Русі, у 15-17 ст., у козацьку добу та інші періоди. Студенти підготували тематичні замальовки, декламували вірші, співали українські пісні і демонстрували народні танці, показавши свою обізнаність у мові та культурі нашої країни. Свято супроводжували цікаві тематичні відеопрезентації.  Крім того, учасникам заходу розповіли про полонізацію українських земель, винахід друкарства, західний вплив на формування українського письма, Емський указ і утиски української мови, відносини з Польським і Литовським князівствами, Московським царством і Турецьким ханством. Кульмінаційним моментом стало спільне виконання україномовних пісень.

У підготовці і проведенні свята взяли участь як студенти, так і професорсько-викладацький склад кафедри української мови, зокрема, ідейними натхненниками цього заходу виступили викладачі Лариса Бойко, Наталія Зубець, Оксана Меркулова. Цей захід, присвячений українській мові, культурі і писемності, не залишив байдужими ані студентів, ані викладачів, ані гостей факультету.

 

 

 

 

Схожі новини