Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студентам юридичного факультету презентували діяльність Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій областях

15.11.2019 15:37 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Регіонального центр безоплатної вторинної правової допомоги зустріч із роботодавцями презентація

Чотирнадцятого листопада на юридичний факультет Запорізького національного університету завітали представники Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій областях – його директор Павло Наливайко й адвокат Ольга Зелінська. Вони зустрілися з викладачами і студентами факультету, розповіли про мету й завдання, які стоять перед співробітниками центру. Також під час зустрічі йшлося про захист прав людини, який і займаються представники центру, і про можливість для майбутніх правників пройти практику на його базі.

На початку заходу декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць представила аудиторії гостей і висловила сподівання, що інформація про діяльність Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги буде цікавою і корисною для студентів. Також Тетяна Олександрівна подякувала гостям за співпрацю із Запорізьким національним університетом.

На початку заходу Павло Наливайко наголосив, що в Конституції України передбачається право на правову допомогу. Однак система безоплатної правової допомоги як інституція утворилася в нашій державі відносно недавно – із 1 січня 2013 року. За цей невеликий проміжок часу вітчизняна розгалужена система надання правової допомоги стала одною з кращих в Європі. «Наше вимога полягає в тому, щоб кожна людина знала права й шляхи їх реалізації», – підкреслив спікер.

У запорізькій області діє 20 установ, де можна отримати правову допомогу безкоштовно. У кожному районі існують бюро правової допомоги, а у великих містах – центри правової допомоги. На їхній базі 111 юристів працюють із клієнтами.

Павло Іванович зазначив, що в рамках діяльності Регіональних центрів безоплатної вторинної правової допомоги відбувається соціологічні опитування. Серед їх цілей – дізнатися, які саме правові послуги найбільш потрібні для мешканців конкретного регіону. Крім того, під час заходу йшлося про проєкти, які здійснюються представниками цієї інституції. Зокрема, йшлося про пілотний проєкт, який зараз здійснюється в Донецькій області та спрямований на ресоціалізацію неповнолітніх, які скоїли злочини.

Доповідач презентував студентам успішні практики захисту прав людей і нагадав їм про контакти центрів правової допомоги. Зокрема, безкоштовно й цілодобово можна звернутися до єдиного контакт-центру за телефоном: 0-800-213-103. Дізнатися більше можна й за покликанням: www.legalaid.gov.ua

Студентам нагадали, що вони можуть пройти практику на базі Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій областях. Під час такого стажування майбутні правники отримають потрібні практичні навички, навчаться, як працювати з клієнтськими базами даних, аби надати потрібну консультацію, ознайомляться зі стандартами якості наданих юридичних послуг тощо.

Наприкінці заходу студенти ЗНУ подякували гостям за інформаційну й важливу для них розповідь.

Таміла Тарасенко