Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному інституту готують висококваліфікованих сучасних фахівців

В інженерному інституту готують висококваліфікованих сучасних фахівців

18.11.2019 10:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультет металургії Факультет будівництва та цивільної інженерії Факультет енергетики, електроніки та інформаційних технологій Факультет економіки та менеджменту Інженерний інститут факультет металургії факультет будівництва та цивільної інженерії факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій факультет економіки та менеджменту освітній процес практика матеріально-технічна база

Мабуть, сьогодні немає людини, яка б не розуміла, що подальший розвиток нашої цивілізації неможливий без стрімкого розвитку технологій. Це стосується всіх галузей життя: від побуту до промисловості й сільського господарства. Отже, сучасність потребує висококваліфікованих фахівців-інженерів із різних галузей, а отримати таку освіту допоможе інженерний інститут Запорізького національного університету. На чотирьох факультетах інституту готують фахівців з металургії, галузевого машинобудування, будівництва, цивільної безпеки, технологій захисту навколишнього середовища, енергетики, електроніки, мікро- та наносистемної техніки, програмування, комп’ютерно-інтегрованих технологій, а також спеціалістів з інформаційної економіки, менеджерів, економістів для різноманітних галузей виробництва тощо.

Сьогодні в Україні відчувається нестача висококваліфікованих спеціалістів інженерного напрямку, тому держава всіляко підтримує саме розвиток технічної освіти, зокрема, Кабінет Міністрів України призначив підвищені стипендії для студентів 20 спеціальностей, серед яких – металургія; електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; енергетика тощо.

Розуміючи, наскільки для держави важливі фахівці технічного напряму, в Запорізькому національному університеті всіляко допомагають розвитку тих технічних спеціальностей, які вже існують, а також відкривають нові. В фахівцях, яких готують в інженерному інституті, зацікавлені всі підприємства України. ЗНУ постійно встановлює нові контакти з підприємствами та розвиває вже існуючі. Яскравим прикладом такої діяльності є підписання меморандуму про співпрацю між Запорізьким національним університетом і ТОВ «Метінвест Холдинг», який значно розширив горизонти сумісної діяльності. Вже сьогодні впроваджується дуальна освіта, студенти інженерного інституту беруть активну участь у різноманітних проєктах «Метінвесту», отримують додаткові стипендії від цього холдингу тощо.

Технічний напрямок освіти потребує особливих методів навчання, які в повній мірі реалізуються в інженерному інституті ЗНУ. Перед усім, це –практичне освоєння професії в лабораторіях, таких як технології машинобудування; обробки металів тиском; розливки й кристалізації сталі; будівельної техніки; загальної екології, метеорології та прикладної хімії; відновлювальних джерел енергії тощо. Зокрема, на заняттях студенти-металурги вивчають процеси прокатки сталі; майбутні спеціалісти з енергозбереження працюють зі «штучним сонцем» і вивчають наслідки теплових втрат; програмісти розробляють сучасні програмні продукти; студенти-енергетики вивчають системи теплопостачання й займаються енергозбереженням, а за допомогою електронних мікроскопів майбутні фахівці з наноелектроніки досліджують мікрооб’єкти тощо.

Становлення справжнього фахівця неможливо без практики на підприємствах міста, таких як «Метінвест Холдинг», «Запорізький завод феросплавів» тощо. Студенти-будівельники працюють на реальних об’єктах, де вивчають робочі креслення, знайомляться з існуючим житловим фондом для виявлення чітких критеріїв і передумов виникнення деформацій будівель у регіонах зі складними інженерно-геологічними умовами. А студенти-програмісти мають можливість отримати додаткову освіту в Cisco Networking Academy Ukraine.

Більшість дипломних проєктів, які виконують випускники інженерного інституту, мають практичне застосування. Серед таких розробок роботизований комплекс «Система управління процесом сортування виробів»; сучасні джерела живлення для промислового застосування; інноваційні розробки, пов’язані з утилізацією відходів металургійного виробництва тощо. Знання, отримані випускниками, знаходять застосування на всіх континентах світу, зокрема, випускник кафедри МЕІС став одним з авторів унікального роботу, здатного допомагати в проведені конференцій і виставок, і був представлений в Торонто (Канада), а програмісти – випускники ПЗАС, працюють навіть в Австралії.

Майбутніх фахівців у різних галузях готують висококваліфіковані кадри: доктори наук, доценти, серед яких володарі грантів, винахідники, що втілюють у життя практичні напрацювання.

Якщо ви бажаєте розвивати логіку, нестандартне мислення, винахідницькі здібності й завжди бути в вирі подій, настав час зробити вибір на користь інженерного майбутнього. Станьте тим, хто створює майбутнє людства!

Інженерний інститут