Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Для майбутніх журналістів ЗНУ провели майстер-клас зі спічрайтінгу

Для майбутніх журналістів ЗНУ провели майстер-клас зі спічрайтінгу

18.11.2019 12:57 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики майстер-клас зустріч освітній процес

Нещодавно в Запорізькому національному університеті відбувся майстер-клас для студентів рекламістів на тему «Практичні навички зі спічрайтінгу» від Діани Семенової – начальника відділу преси та інформації, управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради.

Діана – випускниця ЗНУ, закінчила університет за фахом «Газетна журналістика». Під час зустрічі вона розповіла студентам про свій досвід роботи в різних ЗМІ і про те, як їй вдалося стати спічрайтером міської голови Запоріжжя Володимира Буряка. В обов'язки дівчини входить написання промов на заходи, які відвідує Володимир Вікторович, а також написання постів для соціальної мережі Facebook.

Вона розповіла про структуру написання промов і головні критерії, на які необхідно орієнтуватися, щоб текст був цікавим, коротким і в ньому була зібрана вся необхідна інформація. Перед тим, як посісти посаду спічрайтера, Діана Семенова дуже ретельно слухала і аналізувала, що говорив Володимир Буряк, які цитати він використовує під час своїх промов, щоб зрозуміти, що людині буде комфортно говорити, адже від цього залежить, як він буде почувати себе при оповіданні даного спічу. Крім основної роботи, у обов'язки Діани також входить ведення сайту Запорізької міської ради, вичитування тексту, які пишуть журналісти.

Під час майстер-класу студенти мали можливість навчитися писати спіч, який вийде на самій сторінці Володимира Буряка в Facebook, задати свої питання щодо спічрайтингу, а також запропонувати свої ідеї для просування політика в соціальній мережі інстаграм.

Наші студенти поділилися своїми враженнями щодо участі в цій зустрічі. Зокрема, студентка 3 курсу факультету журналістики Валерія Пьсол відзначила: «Мені дуже сподобався майстер-клас, особливо, як нам подала інформацію Діана. Вона змінила наше уявлення про мера міста, розкрила його особистість. Щодо спічрайтингу, то мені було дійсно цікаво послухати людину, яка працює в цій галузі й розповідає про нюанси своєї роботи».

Її однокурсниця Катерина Цвєткова додала: «Я рада, що відвідала майстер-клас Діани. Під час виступу вона приводила багато прикладів, пов'язаних зі своєю діяльністю, розповіла про тонкощі спічрайтинг, ми попрактикувалися, написали разом пост для соціальної мережі фейсбук й отримали велику кількість корисної інформації».

Вероніка Зезюліна,

студентка факультету журналістики