Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускники шкіл долучились до творчого конкурсу «Кубок випускного класу»

Випускники шкіл долучились до творчого конкурсу «Кубок випускного класу»

Випускники шкіл долучились до творчого конкурсу «Кубок випускного класу»
19.11.2019 16:21 Все Головні новини Факультети Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Центр культури

18 листопада у Запорізькому національному університеті розпочався творчий конкурс серед випускників запорізьких шкіл «Кубок випускного класу», який присвячений святкуванню Дня абітурієнта і проводиться з метою активізації культурного життя молоді та зміцнення творчих і дружніх зв’язків між школярами. Організаторами конкурсу виступили співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування разом із представниками Центру культури ЗНУ.

Протягом декількох днів учні 11 класів закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя та Запорізької області, які взяли участь у конкурсі, мали змогу продемонструвати свою креативність, творчість і таланти у різних жанрах. Як зазначають організатори, основними завданнями конкурсу є:  виявлення творчого потенціалу школярів, їх різноманітних інтересів і здібностей; підтримка художньої творчості школярів та заохочення до неї; створення умов для творчої реалізації особистості; популяризація різних видів і напрямків творчої діяльності; естетичне виховання глядацької аудиторії та залучення нових учасників на студентську сцену; розвиток дружніх відносин між школярами; задоволення культурних і духовних потреб школярів; відродження та примноження традицій проведення конкурсів у Запорізькому національному університеті; залучення  школярів  до культурного та творчого життя; виявлення обдарованих молодих талантів; виховання у молоді естетичних смаків; підвищення художнього рівня, зростання виконавської майстерності та збагачення репертуару виконавців і творчих колективів високохудожніми національними творами та кращими зразками зарубіжного вокально-хореографічного мистецтва.

Так,  в перший день конкурсу «Кубок випускного класу» свій політ фантазії продемонстрували учні трьох шкіл: ЗОШ № 88, № 15 та Балабинського НВК «Престиж», які виступали під керівництвом старших наставників – голів культ-масових секторів факультетів ЗНУ. Підтримати школярів прийшли їх однокласники і вчителі, які вболівали за своїх учнів. Відзначимо, що цей конкурс об’єднав творчу шкільну молодь на одній сцені, вони розкрили свої таланти, навчились писати сценарії, були одначасно і режисерами, і постановниками своїх виступів. Треба наголосити, що такий формат конкурсу проводиться у ЗНУ вперше.

Першими представили свою творчу програму учні 88 школи під керівництвом факультету менеджменту. Під час свого виступу вони презентували сучасний варіант шкільного життя, оформивши його в патріотичному національному стилі на тему «Подорож Україною» з  неперевершеними драйвовими виступами,  хореографічними та іронічними постановками, номером з дресирування собаки, вокальними номерами та міксом найпопулярніших танцювальних пісень.  Цікавими і веселими були мініатюри про шкільне життя, про подорож українськими містами у пошуках кращого університету та перспективних факультетів для вступу. У своїх виступах учасники конкурсу продемонстрували свої вокальні, сценічні і хореографічні таланти, виконавши зарубіжні та українські хіти про Україну, Запорізький край та інші. Далі свою ефектну творчість продемонстрували учні ЗОШ № 15 під керівництвом економічного факультету. Їх прекрасні танцювальні і хореографічні постановки, комічне перевдягання, групові чоловічі і дівочі вокальні номери викликали зацікавлення публіки. У своєму виступі учні показали історію про шкільний випускний та пародію на телевізійні шоу Катерини Осадчої та  Сергія Притули («Зіркове життя», «Суперінтуіція», «Хто зверху», «Страсті за ревізором»), продемонструвавши яскраві виступи чірлідерш, акторські здібності та цікавий гумор. Активну підтримку публіки отримала і конкурсна програма про хвилюючі проблеми школярів, з якими вони стикаються під час навчання.  Також свою творчість на тему «Випускний 2020» показали учні Балабинського НВК «Престиж» під керівництвом факультету журналістики. Талановиті учні підготували жартівливі театралізовані мініатюри, які висвітлюють особливості навчального процесу в школі і підготовки до випускного шкільного балу в стилі інста-вечірки. Також вони показали хореографічні виступи, бойове мистецтво та яскраві вокальні композиції в різноманітних музичних стилях.

Виступи учасників цього конкурсного дня здобули схвальну оцінку суддів конкурсу. Так, члени журі відзначили, що школярі продемонстрували яскраву акторську гру, великі потенційні можливості у гумористичному жанрі, вокальні і танцювальні таланти, подарувавши всім незабутні емоції. Відзначимо, що до складу журі та оргкомітету конкурсу увійшли: голова журі – шоумен, телерадіоведучий, фахівець навчальної лабораторії інтернет-радіо «Університет» та новітніх медіа Віктор Посунько, керівник вокальної студії «Кантилена» Центру культури ЗНУ, лауреат  всеукраїнських конкурсів артистів естради Наталія Пиріг, студентка історичного факультету, заступник голови студради,  куратор культурно-спортивного напряму Марія Кузнєцова, голова культ-масового сектору ФІФ, фіналіст Запорізької Ліги Сміху, переможець Відкритої Запорізької Ліги КВН Ганна Манькус, призер «Студентської весни» та «Кубку першокурсника», фіналіст Ліги Сміху ЗНУ, заступник голови студентського самоврядування факультету будівництва та цивільної інженерії, голова культмасового сектору Інженерного інституту ЗНУ Мирослав Клюквачьов Також виступи учасників оцінювала директор Центру культури ЗНУ Юлія Янько та начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів.

Члени журі аналізували художній рівень виступів, оцінювали за 5-ти бальною шкалою виступи учасників, визначали лауреатів і дипломантів конкурсу та відбирали кращі номери для включення їх до концерту, присвяченому Дню абітурієнта. Відзначимо, що виступи оцінювалися за такими критеріями: майстерність виконання, оригінальність матеріалу, артистичність, сценічна культура, художнє оформлення.

Загалом, програма конкурсу складалася з 5-х етапів: афіша, відеовізитівка «Україна – це ми», концертна програма, конкурс уболівальників та декоративного оформлення. На суд журі та глядачів учасники конкурсу представляли у своїх відеовізитівках відеокліпи, відеоролики, які розкривали мотивацію школярів, їх розуміння української ідентичності. Під час концертної програми учасники показали свої таланти у різних жанрах: вокальному (класичний, естрадний, народний спів); хореографічному (бальні, спортивні, естрадні, народні танці, контемп, джаз-фанк, хіп-хоп, брейк-денс, електро, тектонік, даб-степ, класична хореографія); розмовному (ведучі, поезія, монолог, мініатюра, СТЕМ); оригінальному (цирк, пантоміма, сценічне дійство) тощо.

Масовим і креативним був і конкурс уболівальників. Школярі з різних класів у довільній формі підтримувала команду свого закладу освіти в залі, використовуючи різноманітні яскраві плакати, прапори, музичний супровід.

Наприкінці конкурсу «Кубок випускного класу» будуть визначені команди-переможці (І, ІІ і ІІІ місця) та гран-прі конкурсу.  Переможці гран-прі отримають «Кубок випускного класу», який буде перехідним від переможців до переможців із року в рік.

Крім того, під час конкурсу члени журі визначать кращі номери в таких номінаціях: акторка, актор, ведучий, вокаліст (жіночий і чоловічий), хореографія (найкраща постановка, дует), артист-інструменталіст, арт-перфоменс, оригінальний жанр, цирковий номер, гумор (СТЕМ, КВН), сценарій, режисер-постановник, декорація та програма, афіша та запрошення, відеовізитівка, уболівальники.

Відзначимо, що після підбиття підсумків конкурсу 24 листопада - у День абітурієнта ЗНУ відбудеться нагородження переможців.

Детальнішу інформацію про конкурс можна дізнатись на сайті Центру культури: https://culture.znu.edu.ua/ або за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, 33-А (IV корп., к. 111/114б), тел.: (061) 228 -75-80, моб.: (099) 642 -16-11, (093) 078-28-68.

Крім того, якщо у вас виникли запитання щодо вступної кампанії, підготовчих курсів, безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО, проведення основної сесії ЗНО тощо звертайтесь до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66 б, (IІ корп., к. 204, 209) або за тел.: (061) 228 -12-97.

Більше інформації – на сайті відділу: http://sites.znu.edu.ua/vdpp/index.html


Олена Переверзєва
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=123098229131524

 

 

 

 

 

Схожі новини