Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Науковці юридичного факультету взяли участь у зустрічі переможців проєктів напряму J. Monnet Програми ЄС Erasmus+ та її керівників

20.11.2019 09:07 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет проєктна діяльність міжнародна діяльність

18-19 листопада відбулися організовані Агенцією з освіти, аудіовізуальних засобів і культури ЄС (EACEA EU) зустрічі переможців проєктів напряму J. Monnet Програми ЄС Erasmus+ та керівників Програми (м. Брюссель, Королівство Бельгія). Під час цих заходів юридичний факультет ЗНУ поінформував присутніх про актуальність, цілі, завдання та інші складові проєкту з розробки навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790.

Крім цього, керівники Програми деталізували положення інструкції з виконання проекту та звітування про обсяг виконаних робіт. Було акцентовано увагу на важливості висвітлення на сайті Проєкта відомостей про виконані заходи (requirement or visibility), а також – на необхідності використання реквізитів, прапору та інших вихідних даних по проекту у матеріалах, що створюються для тренінгів, конференцій, відеоматеріалів (серед іншого – виступів на телебаченні). А ще – дотримання співрозмірності зображень Програми з емблемами/гербами (лого) університету, юридичного факультету, проекту тощо.

При цьому визначили формально-юридично вірні формулювання, наприклад, “with the support of …” та низки інших (publicity obligation). Обговорили питання розмірів витрат на цілі проекту, фінансових обліку та звітності; належного виконання завдань проекту (substantial relevant outputs & outcomes). впровадження (implementation) та поширення результатів проекту (dissemination activities), що передбачає завантаження матеріалів на призначену для цього е-платформу (Erasmus+ Pj Results) для доступу зацікавлених осіб.

Керівники Програми (S. Gutierrez Jimenez) також звернули увагу присцтніх на заході на випадки припинення фінансування (terminate the grant), у разі порушення артикульованих під час зустрічі та зазначених в інструкціях вимог виконання проекту (зокрема, щодо звітування); залучили учасників заходу до обміну досвідом з виконання координованих ними проектів (з проблем стійкого розвитку, міжкультурного діалогу, міждержавної інтеграції тощо) та окреслення напрямів взаємної співпраці (Lahou Jean-Francois) між університетами Французької Республіки, Італійської Республіки, Королівства Іспанія, Республіки Корея, країн колишнього СРСР та ін.

Координатор Проєкту від ЗНУ Олексій Макаренков також долучився до дискусії щодо викликів та ризиків, зумовлених для верховенства права тенденцією поширення використання цифрових технологій та їхнього програмного забезпечення. Він наголосив на необхідності їхнього збалансування з традиційними формами відтворення, передачі й застосування знань про право з метою забезпечення балансу публічного і приватного інтересів, уникнення перекручення змісту правової інформації та недопущення порушення правопорядку, зокрема, й у формі варіацій під час ведення гібридної війни.

Юридичний факультет ЗНУ висловлює свою щиру вдячність керівникам Програми (F. Willekens, D. Loir, J. M. Pesch Konopka) та Агенції (EACEA EU) за організацію та змістовне ґрунтовне наповнення цих зустрічей, а керівництву університету – за підтримку під час виконання завдань Проєкта.

Юридичний факультет