Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЗНУ французький вчений і журналіст Олів’є Ведрін провів лекцію про історичні, економічні, правові особливості євроінтеграції

Для студентів ЗНУ французький вчений і журналіст Олів’є Ведрін провів лекцію про  історичні, економічні, правові особливості євроінтеграції
21.11.2019 14:12 Все Головні новини Зустріч студентів з французьким науковцем міжнародна співпраця

20 листопада у ЗНУ відбулась зустріч студентства з французьким вченим, журналістом, президентом Continental European Union Club, радником президента Киівського міжнародного університету, почесним професором Київського міжнародного університету Олів'є Ведріном (Olivier Védrine), який розповів про політичні, економічні та історичні умови євроінтеграції.

Із вітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, який відзначив важливість подібних заходів для інформування молодого покоління про соціальні, політичні і економічні процеси в Європі і світі. На його думку, розвиток та зміцнення багатовекторних міжнародних зв’язків на сьогодні є пріоритетами для Запорізького національного університету. І в цьому сенсі університет активно співпрацює з науковцями на різних рівнях, адже якісна підготовка молоді може забезпечити для вищої освіти гарно підготовлених студентів, а згодом і фахівців.

Так, під час свого виступу Олів’є Ведрін обговорив питання майбутнього розвитку України в найближчі роки, її інтеграції в європейський простір, реформування її економіки, соціальної політики, а також фінансової підтримки України з боку ЄС. В ході зустрічі студенти дізнались про особливості процесу Brexit в Європі, глобальні політичні процеси в світі і міжнародні відносини між провідними країнами, світову геополітичну боротьбу, місце і майбутнє України в ній. Також Олів’є Ведрін проаналізував процеси реформ в Україні,  основні проблеми (корупція, радянський менталітет, низький рівень соціальних і економічних реформ тощо). Так, він пояснив причини міграційних процесів в Україні та можливі шляхи вирішення цієї ситуації, які полягають у забезпеченні гідних соціальних стандартів і доходів для населення, адже трудова міграція – це реальний виклик для країни.  Загалом, Олів’є Ведрін висловив переконання, що безвізовий режим для України – це досягнення, яке дає свободу вибору і прагнення до високих стандартів демократії. На його думку, важливим для розвитку української держави є усвідомлення свого місця в глобальній економіці, вдосконалення соціальної політики, лібералізація економіки та політична єдність.

Під час лекції студенти активно задавали запитання гостю стосовно відтоку кваліфікованих робочих кадрів в Європу, міграційної європейської політики, необхідних кроків і реформ для інтеграції України в ЄС та інші. Присутні взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої обговорили питання майбутнього функціонування газотранспортної системи України, міжнародного політичного впливу на світові економічні процеси, глобальної війни за території і ресурси, економічної інтеграції, торгівельних війн тощо.

Треба зазначити, що ця зустріч дала змогу студентам розширити свої знання в галузі політики, економіки, міжнародних відносин та сприяла розширенню контактів, обміну досвідом і налагодженню фахових наукових зв'язків.

Гість університету зустрівся із ректором ЗНУ Миколою Фроловим. Зокрема, ректор університету, вказуючи на напрямки розвитку університету, міжнародну діяльність та співпрацю, наголосив: " Ми - найбільший заклад вищої освіти на півдні України, якщо враховувати всі коледжі та приєднаний нещодавно Інженерний інститут, то ЗНУ налічує 17 тисяч студентів та 2 тисячі співробітників. Стосовно міжнародної діяльності, то ми відкриті до нових контрактів та запрошуємо на стажування та співпрацю іноземних викладачів. Якщо розглядати Францію, то вже більше 12 років співпрацюємо з Університетом Дю Ман. У планах на наступний навчальний рік - запровадження вивчення китайської мови. Іноземна мова - "Вікно в Європу"! "

Олена Переверзєва