Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ завершився творчий конкурс «Кубок випускного класу»

У ЗНУ завершився творчий конкурс «Кубок випускного класу»

У ЗНУ завершився творчий конкурс «Кубок випускного класу»
21.11.2019 17:05 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультет соціальної педагогіки та психології юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Центр культури «Кубок випускного класу» культурно-масова робота

У другий  день творчого конкурсу «Кубок випускного класу», який проходив 19 листопада, свої найкращі напрацювання продемонстрували на сцені ЗНУ шкільні колективи двох навчальних закладів – Запорізького академічного ліцею № 23 та Запорізької гімназії № 71. Окрім школярів, до складу обох команд увійшли також їхні наставники й тренери – студенти факультетів соціальної педагогіки та психології, а також юридичного.

Упродовж двох конкурсних днів свої таланти демонстрували п’ять шкільних колективів у супроводі студентів із різних факультетів, загалом близько 150 учасників. Їх приїхали підтримати не лише однокласники та друзі, а й представники шкільної адміністрації та викладачі.

Нагадаємо, що організаторами конкурсу стали відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування разом із центром культури ЗНУ. Під час виступів команд акторську гру учасників оцінювали також присутні у залі начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів і директор центру культури Юлія Янько. Конкурсне журі також представляли: його голова – шоумен, телерадіоведучий, фахівець навчальної лабораторії інтернет-радіо «Університет» та новітніх медіа Віктор Посунько, керівник вокальної студії «Кантилена» Центру культури ЗНУ, лауреат всеукраїнських конкурсів артистів естради Наталія Пиріг, студентка історичного факультету, заступник голови студради, куратор культурно-спортивного напряму Марія Кузнєцова, голова культмасового сектору ФІФ, фіналіст Запорізької Ліги Сміху, переможець Відкритої Запорізької Ліги КВН Ганна Манькус, призер «Студентської весни» та «Кубку першокурсника», фіналіст Ліги Сміху ЗНУ, заступник голови студентського самоврядування факультету будівництва та цивільної інженерії, голова культмасового сектору Інженерного інституту ЗНУ Мирослав Клюквачьов. Виступи вони оцінювали за такими критеріями: майстерність виконання, оригінальність матеріалу, артистичність, сценічна культура, художнє оформлення.

Свої таланти цього конкурсного вечора першим демонстрував тандем Запорізького академічного ліцею № 23 та СПП. Ліричний герой їхньої спільної постановки – Маленький принц, який посварився зі своєю найкращою подругою Трояндою, і тепер подорожує з планети на планету у пошуках сенсу життя. Він зустрічає там різних персонажів, серед яких – багато дивних осіб, як от, наприклад, звіздар, який рахує зірки, аби ними володіти. Серед них багато й інших талановитих особистостей, які співають, танцюють та мають інші усілякі таланти. Проте всі вони надто раціональні. Але жоден не має відповіді на запитання: в чому ж таки полягає головний сенс буття? Його, насамкінець, відкриває головному герою маленька лисичка, яка висловлює просту фразу: «Ми відповідальні за тих, кого приручили». І все стає на свої місця: Маленький принц мириться зі своєю Розою, отже врешті-решт усі щасливі. 

Інший колектив – учні гімназії № 71 та студенти-юристи – створили свою маленьку, але дружну «банду», яка, пройшовши через усі сюжетні перипетії, доходить таки порозуміння і єдності. Одвічна тема кохання, непорозуміння між поколіннями розігрується у стилі «дев’яності/двотисячні». Почуття головних героїв, вірність, дружба – усі ці незмінні цінності у сюжетній канві інсценізації оздоблені були піснями про кохання, мелодіями з кінофільмів, які розчулили присутніх у залі глядачів. Артистів підтримали й супроводжували їхні виступи підспівуванням та підсвіткою мобільних ліхтариків, а насамкінець аплодували стоячи.

Виступи учасників цього конкурсного дня здобули схвальну оцінку суддівської колегії. Члени журі відзначили очевидне задоволення, яке отримали й самі учасники конкурсу від власних виступів на сцені, а також насиченість влучними й гострими фразеологізмами виступу останніх учасників конкурсного вечора.  

Цікавий формат профорієнтаційного заходу не тільки здружив ці молодіжні колективи, а й сприяв тому, що старшокласники змогли ближче поспілкуватися зі студентами тих спеціальностей, які їх захоплюють, дізнатися більше про них, а подекуди й набратися досвіду від старших колег. Насамкінець, уже після виступів, із командами працювали також консультанти під час «розбору польотів» – представники центру культури. Вони вказали на допущені помилки й надали професійні поради щодо того, як надалі працювати над вдосконаленням своїх виступів на сцені, створенням іміджу та презентаціями тощо.

Проте, на думку Микити Закалюжного з 11-В класу ліцею № 71, їхній творчий колектив отримав недостатньо часу на підготовку завдання і репетицію, адже вважає, що могли б виступити ще краще. Разом із тим, його однокласники вдячні студентам-тренерам, які працювали разом із ними і завдяки співпраці з якими старшокласники набули навичок колективної роботи, сценічної майстерності, стали більш упевненими у собі. Надалі Микита планує продовжити зв’язки із ЗНУ: відвідувати 4-місячні підготовчі курси і брати участь у безкоштовних тренінгах із ЗНО – із математики, української мови та літератури, англійської мови. Адже для вступу на спеціальність, про яку він мріє – ІT-технології, він має отримати три сертифікати із гарними результатами.

А от враження першокурсника-дизайнера з факультету СПП – Григорія Крохмаля, який виступив у ролі Маленького принца під час вистави: «Така співпраця зі школярами у рамках профорієнтаційної роботи факультету допомагає майбутнім вступникам наживо поспілкуватися й дізнатися думку тих, хто вже навчається тут. Отже, під час зустрічей і репетицій вже кілька школярів, із якими працювали студенти, висловили зацікавленість стосовно вибору творчої спеціальності».

За результатами конкурсу «Кубок випускного класу» журі визначило команди переможців та призера гран-прі, який отримає «Кубок випускного класу». Ця нагорода надалі буде передаватися від переможців до переможців із року в рік. А також відбудеться процедура нагородження переможців та учасників, яким вручать грамоти, грошові та інші призи від ЗНУ та спонсорів – на День абітурієнта, який відбудеться вже 24 листопада. 

Детальнішу інформацію про конкурс можна дізнатись на сайті Центру культури: https://culture.znu.edu.ua/ або за тел.: (061) 228 -75-80, (099) 642 -16-11, (093) 078-28-68. Із питань вступної кампанії, підготовчих курсів, безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО, проведення основної сесії ЗНО тощо звертайтесь до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66 б, (корпус № 2, к. 204, 209) або за тел.: (061) 228 -12-97. Сайті відділу: http://sites.znu.edu.ua/vdpp/index.html.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини