Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач із Королівства Норвегія провела цикл занять для слухачів курсів з проєкту «Україна-Норвегія»

Двадцятого-двадцять першого листопада в інженерному інституті Запорізького національного університету перебувала викладач Норвезького університету NORD Силье Акре. Метою її візиту стало проведення низки занять для слухачів курсів «IT-технології у галузі дизайну» з проєкту «Україна-Норвегія».

Ще до початку занять колишні військові поставили викладачу з університету NORD багато питань. Їх цікавило все: від історії Норвегії до зав’язків королівства з іншими країнами світу. Тож коли розпочалось заняття, слухачі й викладач вже дуже добре познайомилися. Спілкуванню з колишніми військовими допомагала перекладач – доцент кафедри менеджменту організації та управління проєктами факультету економіки та менеджменту Віталіна Нікітенко.

Цікаві заняття за темою «Кібербезпека для малих підприємств» складалися з двох частин: лекційної та практичної. Лекційну частину Силье Акре побудувала, враховуючи власний досвід викладання військовим. Звертаючи увагу присутніх на напрямки, в яких, зазвичай, добре розуміються військові, а саме на стратегії, кризовий менеджмент, зосередженість на безпеці, аналіз ризиків, прийняття рішень тощо, викладач зазначила, що саме ці навички необхідні у бізнес-справах й організаціях, і закликала активно використовувати їх.

Поділившись статистичними даними про те, наскільки широко тепер використовується інтернет у світі, Силье Акре розповіла присутнім, як саме вони можуть захиститися в кіберпросторі від стороннього проникнення. Розповіла викладач і про види маніпуляцій, із якими стикаються користувачі інтернету і як саме їм протистояти.

Під час практичних занять слухачам запропонували виконати три вправи. Як консультанти з безпеки вони мали зробити аналіз наслідків гіпотетичної пожежі, як для різних категорій працівників, так й інформаційні, а також визначити, які саме заходи безпеки здатні мінімізувати пошкодження від пожеж.

Спробували слухачі себе й у якості керівника підприємства, що займається секретними проєктами. Виконуючи одне з завдань, колишні військові опинилися на місці керівника, мережа комп’ютерів якого була атакована хакерами, що вимагають викуп за збереження інформації. А під час виконання іншого завдання слухачі мали вирішити проблему викрадення з комп’ютерів інформації про секретні розробки підприємства. Колишні військові мали знайти вихід зі скрутного становища, в якому опинилися, визначити коло осіб, які мають бути проінформовані про ситуацію на підприємстві, закони, якими можна оперувати в таких випадках, виявити ступень пошкодження даних і як в подальшому мінімізувати шкоду від подібних атак.

Цікаві завдання не лише захопили слухачів курсів, а й надали практичний досвіт у вирішенні різноманітних проблем, які можуть очікувати на них у новій професійній діяльності. Високий професійний рівень проведених занять Силье Акре залишив позитивне враження у слухачів курсів із проєкту «Україна-Норвегія».

Інженерний інститут