Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ дослідили методологічні та практичні проблеми професійної підготовки акторів та дизайнерів

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ дослідили методологічні та практичні проблеми професійної підготовки акторів та дизайнерів

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ дослідили методологічні та практичні проблеми професійної підготовки акторів та дизайнерів
22.11.2019 15:24 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП Кафедра акторської майстерності

Двадцять першого листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбувся IV науково-методичний семінар  «Методологічні та практичні проблеми професійної підготовки акторів та дизайнерів», організаторами якого виступили науковці кафедри акторської майстерності та дизайну на чолі з її завідувачем Галиною Локарєвою.

Відкриваючи науковий захід, Галина Локарєва відзначила, що у професійній підготовці акторів важливим є і практична підготовка, і наукова складова, а також участь у різноманітних конференціях і конкурсах для молодих науковців.

Участь у семінарі взяли як викладачі кафедри, так і студенти молодших і старших курсів, а також магістри і аспіранти. Вони підготували низку цікавих і актуальних доповідей, які стосувались таких тем: «Соціально-психологічні установки комунікативної взаємодії у творчому колективі», «В’ячеслав Хім’як – педагог, режисер, наставник», «Аналіз гастрольної діяльності Запорізького театру ім. Щорса як теоретична засада професійної компетентності акторів», «Вплив сучасної хореографії на формування творчої особистості майбутніх акторів», «Особливості режисерського бачення Леся Курбаса», «Український народний танок як засіб формування національної свідомості майбутніх акторів», «Використання ігрового тренінгу в професійній підготовці майбутнього актора», «Розвиток і постановка професійного дихання» та інші.  В свою чергу, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну Юліана Гончаренко наголосила на тому, що залучення студентів до наукової роботи, формує у них потребу не тільки в практичних вміннях, але і в теоретичних знаннях.

Так, із доповіддю «Формування вмінь та навичок професійного спілкування майбутнього актора» виступила   Заслужена артистка України, старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну Надія Стадніченко. Вона звернула увагу на важливість всебічної підготовки майбутніх акторів, вивчення ними не тільки спеціальних дисциплін (сценічна мова, вокал, хореографія, історія мистецтв тощо), але і дисциплін гуманітарного і економічного циклу (історія, соціологія, психологія, економіка). Адже професійна якість актора – це прагнення до знань. Про особливості акторської гри в комедії дель арте розповів студент 4 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» Максим Моісеєнко. Зокрема, він зупинився на таких питаннях: режисура, сценарій, імпровізація, прийоми комедії дель арте. На його думку, сутність театру комедії дель арте полягає у високому рівні акторської майстерності та імпровізації.

В свою чергу, студентка 3 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» Наталія Сідельова презентувала доповідь «Особливості донесення підтексту в роботі актора над роллю», звернувши увагу на систему сценічних взаємовідносин персонажів, основні принципи акторської системи Станіславського тощо. Крім того, про роль вокалізів у формуванні вокально-технічних навичок актора-вокаліста доповів студент 1 курсу за ОР «Магістр» спеціальності «Сценічне мистецтво» Владислав Ситник. У своїй доповіді молодий науковець висвітлив питання техніки поліпшення голосу, застосування засобів музичної виразності, розширення діапазону тембру голосу, вокально-технічних прийомів та інше.

Крім того, свої наукові дослідження в рамках семінару надіслали науковці з різних куточків України, зокрема, з Києва, Херсона, Тернополя та інших міст. Наприклад, до семінару долучились науковці з Херсонського державного університету, ХНУМ ім. І.П. Котляревського, Університету імені Альфреда Нобеля, Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого.

За словами організаторів, мета семінару полягає в залученні науковців та студентів до обговорення методологічних та практичних проблем професійної підготовки акторів і дизайнерів. Треба відзначити, що робота науково-практичного семінару була побудована за такими тематичними напрямками (секціями): теоретичні основи професійної підготовки акторів і дизайнерів, методичні і практичні аспекти професійної підготовки акторів і дизайнерів, театральне мистецтво і дизайн у різних сферах соціуму. Загалом, учасники семінару презентували результати методичної і наукової роботи кафедри в галузі професійної підготовки акторів та дизайнерів.

Учені й науковці виявили велику зацікавленість у питаннях, що розглядалися на семінарі. Зокрема, йшлося про естетичне виховання глядача театральними засобами, методику викладання народного танцю, теоретичні аспекти мистецтва резонаторного співу, мультимедійний дизайн у різних сферах соціуму, компаративний аналіз дизайн-освіти, хореографічне мистецтво як засіб створення сценічного характеру, значення вокально-технічних вправ при формуванні співочого голосу тощо.

 

Схожі новини