Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ФСУ провели для школярів тренінг «Дебати як технологія командоутворення»

22.11.2019 15:58 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультет соціології та управління профорієнтаційна діяльність тренінг співпраця зі школами

Викладачі та студенти факультету соціології та управління посічено розширюють коло зв’язків та форм співпраці з учнями шкіл Запоріжжя. 20 листопада десятикласники Запорізької спеціалізованої школи № 72 змогли взяти участь у занятті «Дебати як технологія командоутворення». Цей тренінг організували і провели завідувач кафедри соціології, доктор філософських наук, доцент Володимир Скворець та студент спеціальності «політологія» Андрій Волков.

На початку тренінгу школярі з’ясували, що недостатньо готові до продуктивного спілкування. Зрозумівши проблему пошуку взаєморозуміння в процесі спілкування, школярі виявили інтерес до побудови такої комунікації в групі, яка забезпечить перетворення її на команду. Саме дебатна діяльність є засобом формування комунікативних вмінь та навичок, що необхідні для роботи в команді. Школярі мали можливість не лише познайомитися з методом мозкового штурму, але й стали його активними учасниками. Разом із тренерами школярі з’ясували низку незрозумілих для них питань: Що таке дебати? Які основні елементи дебатів? Що таке аргумент? Яка структура аргументу?

Практична частина тренінгу була присвячена розробці аргументації на тему «Шкільна форма». Кожна з шести груп школярів отримала окреме завдання на складання аргументу про те, якою має бути шкільна форма. Найцікавішим етапом тренінгу виявилася презентація командами своїх аргументів. Саме тоді вони  змогли продемонструвати результати командної творчості та обґрунтувати позицію своєї команди. Учні відчули не лише те, що значить бути в команді та як виявляє себе командний дух, але й те, що в командній діяльності виявляються лідери.

Факультет соціології та управління