Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики зустрілися з учасником Революції Гідності Михайлом Преображенцевим

Студенти факультету журналістики зустрілися з учасником Революції Гідності Михайлом Преображенцевим

Студенти факультету журналістики зустрілися з учасником Революції Гідності Михайлом Преображенцевим
25.11.2019 11:03 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики Революція Гідності патріотичне виховання зустріч

Двадцять другого листопада першокурсники факультету журналістики поспілкувалися з тренером школи бойового мистецтва «Спас» Михайлом Преображенцевим, який брав участь у Революції Гідності та бойових діях на Сході України. Зустріч була присвячена Дню Гідності та Свободи.

Михайло Преображенцев запропонував студентам фрагменти фільму, номінованого на Оскар, «Зима у вогні». Це кінострічка, яка змальовує хронологію Євромайдану від початку до самого його кінця. Першокурсники побачили вибухи, дим, тисячі людей і як «Беркут» розганяв учасників мітингу. На карті Києва їм показали місця, пов'язані з революційними подіями. Студентку Валерію Єфіменко дуже вразила побачена хроніка: «Коли Михайло Юрійович відповідав на наші питання, я не знала, як заговорити з ним, бо у мене до горла підступив клубок», – зізналася вона.

Михайло Преображенцев сказав, що не міг повсякчас знаходитися в Києві, тому що в Запоріжжі  на нього чекали учні. Він їздив на Майдан на вихідних і входив до складу Четвертої козацької сотні. Бувало таке, що він не міг виїхати із Запоріжжя, тому кидав автомобіль і чимдуж добирався до столиці автостопом, щоб підтримати побратимів.

«Усі люди, що там були, створили реальну Січ, таку, як на Хортиці. Також вразило те, що люди були різні: і російськомовні, і україномовні. І це їх не роз’єднувало. Усі були завзяті й хоробрі. Програмісти, поети, доктора наук йшли та боронили, вони не ховалися і не боялися», – розповів студентам Михайло Юрійович. Він додав, що на Майдані була самоорганізація. Кожен знав, що повинен робити і робив це.

Наприкінці зустрічі, доцент кафедри журналістики Юрій Костюк порадив своїм студентам: «Завдання журналіста – розуміти, що це – наша історія і це – серйозно. На Євромайдані було особливе повітря – повітря, наповнене свободою. Повністю подивіться фільм, який ми бачили сьогодні фрагментами. І почитайте книгу Зої Кошкіної ‘’Майдан. Нерозказана історія’’. Ви багато зрозумієте».

Як відомо, 21 листопада 2013 року уряд України призупинив євроінтеграцію. На Майдан Незалежності вийшли тисячі людей із закликами не робити цього. Протестні акції тривали до 22 лютого й увійшли в історію під назвою Революція Гідності. Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

 

Наталія Данилюк,

Алла Стрілець,

студентка 1 курсу факультету журналістики

 

 

Схожі новини