Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Школа професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника на філологічному факультеті ЗНУ продовжує свою роботу

25.11.2019 13:56 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет «Школа професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника» зустріч

У межах проєкту «Школа професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», координаторкою якого є доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, відбулась зустріч студентів-філологів ЗНУ із випускницею філологічного факультету Тетяною Стрюк. Наразі Тетяна є аспіранткою кафедри української мови і письменницею-початківцем.

«Майстерне володіння словом – це ваша зброя! Якщо вас слухають – добре, якщо почули – двері відкрито! Заходьте впевнено, та не бійтеся зробити кілька кроків назад для розгону! І якщо все летить шкереберть, є тільки один вихід: почати все з чистого полотна, а почати заново ніколи не пізно! Ви завжди можете стати тим, ким ви хочете!» – такими мотивуючими словами розпочала свій виступ Тетяна.

Під час зустрічі гостя розповіла про вибір спеціальності, своє навчання та студентське життя на філологічному факультеті, роботу вчителем української мови та літератури у школі та перекладачем, написання першої дитячої книги, плани на майбутнє.

Тетяна презентувала студентам свою першу дитячу книгу «Oh là là, або подорож кота Мусія». Авторка відзначила, що книжка – це історія про найзаповітніші мрії, які стають реальністю, написана для дітей віком від 1 до 100 років. Мусій – головний герой філософської повісті-казки, трохи егоїстичний, балакучий та мрійливий кіт сірого кольору, але з яскравим внутрішнім світом. Його фантазія не знає меж, але одночасно він дуже нерішучий. Разом із кішкою Сабріною та собакою Багі, яка насправді є спецагентом, одного дня вони вирушають до Парижу.

Авторка книги відкрила студентам таємницю її створення та розповіла про автобіографічні елементи в цій історії, адже всі персонажі не вигадані, у кожного є свій прототип. Книга оформлена дуже цікаво, по-сучасному, з великою кількістю яскравих ілюстрацій, які створені Зоєю Стрюк. Казкові та неймовірні пригоди кота Мусія вже мають продовження, адже зовсім скоро вийдуть ще дві частини цієї книги.

Присутня на заході Дар’я Бородич поділилась своїми враженнями: «Випускниця нашого факультету Тетяна Стрюк розповіла нам про свою першу книжку ‘’Oh la lа, або подорож кота Мусія’’, яка нещодавно вийшла друком. Книга мені сподобалась, а тому дуже цікаво дізнатись й про інші пригоди кота Мусія. Дякуємо Тетяні за отримані емоції та із радістю чекаємо наступних зустрічей».

Студентка Оксана Яременко зазначила: «Ми з групою зустрілися з письменницею-початківцем, випускницею нашого факультету Тетяною Стрюк. Вона розповіла нам про своє студентське життя та дала деякі поради. Тетяна презентувала нам свою книгу ‘’Oh la lа, або подорож кота Мусія’’. На мою думку, дітям сподобається така книга, бо допоможе пізнати світ та відкрити для себе щось нове, адже в цій історії герої подорожують до інших країн. Бажаю молодій письменниці наснаги та натхнення і випустити ще не одну таку книгу».

Валерія Кухар підкреслила важливість заходу: «Тетяна розказала нам багато цікавих речей, про які я навіть не здогадувалась: як створюється книга, скільки треба докласти зусиль, щоб її видати. Авторка книги поділилася власним досвідом щодо оформлення авторських прав, адже це – дуже важливо. Я навіть погортала книгу з цікавими та яскравими ілюстраціями. Я залишилася у захваті від цієї зустрічі, та навіть встигла зробити декілька фотографій з письменницею».

Насамкінець цікавої та емоційно-насиченої зустрічі письменниця-початківець відповіла на запитання присутніх та дала поради молоді щодо розвитку їхніх творчих здібностей.

Філологічний факультет