Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко провів низку лекцій для студентів юридичного факультету

Суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко провів низку лекцій для студентів юридичного факультету

Суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко провів низку лекцій для студентів юридичного факультету
25.11.2019 15:59 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет лекція дискусія наукова діяльність освітній процес проєктна діяльність

У цьому місяці двічі (16-17 та 23-24 листопада) суддя Конституційного Суду України, д. ю. н., професор Віктор Городовенко для студентів заочного відділення 1 курсу юридичного факультету ЗНУ провів низку аудиторних занять із предметів «Судові та правоохоронні органи України» та «Етичні стандарти правничої професії».

Під час роботи зі студентами обговорили питання правових основ і законодавчих трансформацій в сфері організації та діяльності судової влади, а також органів правопорядку. Лектор акцентував увагу студентів на актуальних завданнях, вирішення яких, відповідно до теорій верховенства права, розподілу публічної влади та її системи стримань і противаг, стало призначенням Конституційного Суду України та загальних судів. Крім того, наголосили на важливості розмежування функціональних напрямів роботи судів від предмету застосування права органами публічної адміністрації, які покликані охороняти право від порушень. А ще – забезпечення призначеної для таких функцій структури відповідних органів та незалежності у професійній діяльності суддів, прокурорів, слідчих; вірного розуміння й правомірної інтерпретації суддями та працівниками органів правопорядку чинних законів тощо.

У контексті проблематики етичних стандартів роботи правника було розкрито нормативні джерела, де моральні норми набули статусу юридично обов’язкових вимог для юристів різних спеціальностей як у сфері практики реалізації права, так і в галузі його онтології, осмислення, теоретичного обґрунтування. Теоретичний матеріал проілюстрували релевантними прикладами з роботи КСУ та юридичного (суддівського, наукового, викладацького та ін.) досвіду лектора, унікальність яких надала змісту занять виключної практичної цінності для якісної підготовки майбутніх юристів.

Крім цього, суддя Конституційного Суду України, д. ю. н., професор  В. В. Городовенко виступив на кафедрі історії і теорії держави та права з доповідями. Йшлося про актуальні питання предмету роботи КСУ, перетворення кримінально-процесуального законодавства та антикорупційної інфраструктури, цільові аудиторії, актуальність та змістовне наповнення курсів з протидії корупції та забезпечення доброчесності.

За наслідками цих виступів та викликаної ними дискусії за участі завідувачки кафедри д.ю.н. Л. Г. Удовики, доцента О. Л. Макаренкова та судді Заводського районного суду м. Запоріжжя, доцента Р. В. Сінельніка визначили теоретико-правові, конституційні, організаційні та кримінально-процесуальні проблемні питання роботи судів і правоохоронних органів, встановлено зміст сучасних антикорупційних трансформацій публічного права в Україні. А також – сформулювали важливі концепти методики імплементації цих знань до навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790 в межах напряму «Жан Моне», що наразі реалізується на юридичному факультеті ЗНУ за підтримки Програми ЄС Erasmus+ (EACEA EU).

Зазначені заходи стали традицією, завдяки багаторічній плідній співпраці юридичного факультету ЗНУ з органами судової влади. Вони сприяли утвердженню у свідомості майбутніх дипломованих юристів розуміння високих місії та авторитету Конституційного Суду України та інших судів в Україні. Висловлюємо щиро подяку Судді Конституційного Суду України, д. ю. н., професору В. В. Городовенку за змістовні й цікаві заняття, виступи та дискусії.

 

Юридичний факультет

 

Схожі новини