Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем провели майстер-клас для запорізьких школярів

Співробітники кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем провели майстер-клас для запорізьких школярів

Співробітники кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем провели майстер-клас для запорізьких школярів
26.11.2019 11:48 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Інженерний інститут факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій кафедра програмного забезпечення автоматизованих систем Академія Cisco співпраця зі школами майстер-клас

Співробітництво зі школами Запоріжжя й області вже стало доброю традицією для викладачів кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного інституту Запорізького національного університету. Так нещодавно у Запорізькому багатопрофільному ліцею № 62, завдяки ініціативи доцента кафедри ПЗАС Наталії Полякової, було відкрито Академію Cisco. На свято Дня ліцеїста до школи були запрошені директор інституту Геннадій Коломоєць і викладачі кафедри ПЗАС. А проведення майстер-класів і уроків інформатики для старшокласників шкіл міста в навчальних лабораторіях кафедри відбувається майже регулярно.

Цього разу до інженерного інституту ЗНУ завітали на майстер-клас «Програмування в ігровому 3D-середовищі» учні 11-х класів Запорізької гімназії № 31 і Запорізького багатопрофільного ліцею №62. Перед початком майстер-класу з гостями зустрівся заступник завідувача кафедри ПЗАС Анатолій Безверхий, який розповів про особливості й перспективи професії розробника програмного забезпечення.

У рамках заходу в навчально-практичному центрі кафедри молодь зустрілася з представником роботодавця, менеджером з персоналу компанії Лайт IT Анастасією Катаєвою. Вона акцентувала увагу на перспективах отримання професії програміста як професії майбутнього й на високому професійному рівні, який отримають випускники кафедри.

Під час майстер-класу учні виконали інтерактивні вправи в ігровому 3D середовищі. Нова концепція CeeBot дозволила гравцям навчитися використовувати мову програмування, дуже схожу на ту, що використовується професійними програмістами для розробки своїх продуктів. Завдяки допомозі викладачів кафедри ПЗАС Ірини Скрипник й Олени Міхайлуци школярам вдалося відчути себе не тільки студентами, а й розробниками ігрових додатків.

Із завзяттям школярі тестували ігровий мобільний застосунок з доповненою реальністю, розроблений студентами спеціальності інженерія програмного забезпечення (освітня програма програмне забезпечення систем).

Особливо зацікавило гостей програмування в Scratch-середовищі, результатом якого стало керування польотами навчального дрону за допомогою керівника Академії Cisco Наталії Полякової. Знайомство з новим технологічним середовищем дозволило підліткам виразити себе в комп’ютерній творчості.

На згадку про майстер-клас представник ІТ-компанії Анастасія Катаєва вручила учасникам заходу сувеніри, а заступник завідувача кафедри ПЗАС доцент А.І. Безверхий і доцент О.М. Міхайлуца зустрілися з керівництвом шкіл. Школам вручили сертифікати учасників EU CODE WEEK-2019. Зі свого боку, директори подякували кафедрі за допомогу в професійному самовизначенні учнів випускових класів і можливість для них відчути себе часткою університетського середовища. Обидві сторони виявили зацікавленість в подальшій тісній співпраці.

 

Інженерний інститут


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=126510772123603

 

 

 

Схожі новини