Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан історичного факультету Володимир Мільчев провів низку лекцій з історії України в Аньхойському педагогічному університеті (Китай)

Декан історичного факультету Володимир Мільчев провів низку лекцій з історії України в Аньхойському педагогічному університеті (Китай)

Декан історичного факультету Володимир Мільчев провів низку лекцій з історії України в Аньхойському педагогічному університеті (Китай)
27.11.2019 08:49 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет відділ міжнародних зв’язків закордонне стажування Аньхойський педагогічний університет

Декан історичного факультету, професор Володимир Мільчев уже другий місяць перебуває в Аньхойському педагогічному університеті (м. Уху, провінція Аньхой, КНР), за програмою академічного обміну. Однією із задач, які мають бути виконані в процесі цього візиту, є закладення основ для подальшого розвитку наукового напрямку україністики в АПУ. Дещо це завдання полегшується тим, що у виші функціонує напрямок загальнославістичних студій. Інструментом, за допомогою якого у китайських студентів і викладачів формуватиметься комплекс уявлень про нашу країну, стала низка лекцій, присвячених історії та культурі України.

Професор Мільчев розповідає про те, як пройшла одна з них:

«Можливість дізнатися більше про історію українських земель, культуру її народу, спільне й особливе української мови, в порівнянні із іншими слов’янськими, привернула увагу широкого загалу. На останній лекції було без малого 80 слухачів – від студентів-другокурсників до професури. Я намагався якомога ширше розповісти про основні віхи нашої історії, про сучасну державу Україна – її ландшафт, кордони та сусідів, клімат та історико-географічні регіони, населення та його мову… Особливе зацікавлення викликала моя розповідь про давню традицію використання кириличного письма в Україні, його специфіку. Звісно, що треба було враховувати специфіку аудиторії – більшість присутніх мало що знали до цього про Україну, за виключенням, хіба що, назви та самих загальних відомостей. Для того щоб полегшити засвоєння нових знань підготував презентацію, насичену зображальним рядом, а для ілюстрації основних подій вітчизняної історії використав добірку уривків із документальних і художніх фільмів. Не буде перебільшенням сказати, що найбільше полюбився китайській аудиторії образ козака-запорожця! Аби заохотити нових китайських друзів, наприкінці лекції провів вікторину із нагородженням найбільш сумлінних слухачів призами, якими стали сувеніри з України, зокрема, із символікою нашого рідного міста та ЗНУ. Наступна лекція буде цілковито присвячена місцю козацтва в історії та культурі нашого народу».

 


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=127070732067607

Схожі новини