Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / До Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку на факультеті журналістики ЗНУ відбулася низка заходів

27.11.2019 12:58 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики міжнародна діяльність освітній процес зустріч лекція

Нещодавно в Україні відзначали професійне свято людей, чия робота пов’язана з радіо, телебаченням та зв'язком. Тому, окрім привітань викладачів факультету журналістики, а особливо працівників інтернет-радіо «Університет» та телестудії «Юніверс», протягом тижня на факультеті проходили  тематичні заходи: творчі зустрічі, відкриті заняття та медіаосвітні тренінги в школах міста.

Двадцятого листопада в стінах Запорізького національного університету відбулась зустріч з американською журналісткою та викладачкою Черил Рід. Під час спілкування зі студентами 3 та 4 курсів освітньої програми «журналістика» пані Черил розповіла про особливості американських медіа. Зустріч була організована доцентками кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Тетяною Іванюхою та кафедри журналістики Катериною Сіріньок-Долгарьовою в межах спецкурсів «Глобальні телемережі новин» та «Преса п’яти континентів». Характеризуючи  поточну ситуацію в американській медіагалузі, доповідачка наводила приклади, пов’язані зі слуханнями з приводу імпічменту президента Америки Дональда Трампа, що транслюються провідними телеканалами країни. Попри стандарти об’єктивності, телемережі мають свій кут зору на події та орієнтуються на свою аудиторію, це жстосується і преси.

Американська гостя зазначила, що через погане фінансування преса стає менш затребуваною. Із цієї причини більшість газет навіть припинили своє існування у друкованій версії. Останнім часом відбувається багато скорочень кадрів, особливо це питання торкнулося «ветеранів» традиційної журналістики. Американські онлайн-медіа є новою парадигмою, адже виходять на перше місце. Популярними стають онлайн-розслідування, наразі такі проєкти в топі, адже потребують менше коштів, навіть якщо розслідування триває місяцями. Тож тут, в порівнянні з друкованими ЗМІ, онлайн-видання суттєво перемагають. Хоча сьогодні в США складнощів у відстеженні рейтингу онлайн-преси не виникає, адже зараз це дуже легко зробити, майже так само як і перевірити рейтинги телеканалів та їх програм. У редакціях створили монітори, на яких можна побачити, хто наразі читає ваш матеріал. Це певним чином надихає журналістів, адже дає змогу бачити кількість переглядів публікації.

Велику увагу Черил Рід звернула на необхідність студентів-журналістів постійно працювати над своїм портфоліо й пробувати свої сили у різних видах і жанрах медіа. Проте, за її словами, студент-журналіст не завжди відповідально ставиться до свої справи. У США існують  студентські газети, які пишуть не лише про студентське життя, але і про локальні події. Від себе Черил додала: «краще потерпіти певну невдачу під час навчання в університеті і навчитися, ніж потім під час роботи й через це втратити її».

На факультеті журналістики велика увага приділяється і поширенню знань та інформації про журналістські професії серед учнівської молоді. Зокрема, із нагоди свята теле-радіожурналістів студентки 3 курсу ОП «Журналістика» Валерія Леньова, Інна Малахова та Анастасія Фольц відвідали ЗОШ № 20. Дівчата розповіли учням про видатних зарубіжних й українських тележурналістів, а також – про особливості роботи студентських ЗМІ і навчальних лабораторій факультету, запросили майбутніх абітурієнтів відвідати День відкритих дверей ЗНУ та інші заходи. У планах – подальші розмови та популяризація журналістського фаху та факультету в інших школах міста.

Відкриті  лекції викладачів кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю також були присвячені темам сучасного телебачення та медіакультури споживання телепродукту. Так, відкрита лекція доцента Тетяни Іванюхи з дисципліни «Глобальні телемережі новин у світовому інформаційному просторі» розкрила студентам особливості глобальних телеканалів фінансово-економічної інформації та сприяла виробленню навичок роботи студентів у сфері ділової журналістики.

Професор кафедри Вікторія Ковпак у межах дисципліни «Медіакультура» розглянула зі студентами це явище в контексті інформаційної політики й безпеки. На прикладі концепту «голод/голодомор» та його потрактування в радянських і діаспорних медіа, викладачка пояснила закони ефективної роботи системи ЗМІ, необхідність посилення інформаційної безпеки та підвищення рівня інформаційної культури. Були продемонстровані унікальні кадри з канадського документального фільму «Жнива розпачу», спогади та відгуки наших співвітчизників про початок роботи української редакції «Радіо Свобода» та Українське радіо в Чикаго як приклади ефективних інформаційних кампаній.

Факультет журналістики

Фотогалерея: