Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ з робочим візитом побувала делегація Акціонерного товариства «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай)

У ЗНУ з робочим візитом побувала делегація Акціонерного товариства «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай)

У ЗНУ з робочим візитом побувала делегація Акціонерного товариства «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай)
02.12.2019 08:56 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Університет відділ міжнародних зв’язків інженерний інститут наукова діяльність міжнародна діяльність українсько-китайський вектор розвитку

Двадцять дев’ятого листопада делегація Акціонерного товариства «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай) завітала з робочим візитом до Запорізького національного університету. Голова ради директорів «Фуцзянь Сяньсінь»  Хуан Темін, заступник голови Чжан Цзяньлей, головний інженер, директор технічного центру Фен Юнлін, а також заступник генерального секретаря (перекладач) Китайського союзу європейського співробітництва «Факел» Дуань Сяоюй зустрілися з представниками адміністрації та науковцями провідного закладу вищої освіти Південного Сходу України, аби обговорити перспективи взаємовигідної співпраці та підписати Меморандум про співробітництво в рамках спільного китайсько-українського науково-дослідного проєкту кольорових металів. Під час зустрічі Запорізький національний університет представляли ректор Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул та науковці інженерного інституту ЗНУ – завідувач кафедри обробки металів тиском факультету металургії, професор Олександр Явтушенко й доцент кафедри обробки металів тиском факультету металургії, старший науковий співробітник Віктор Проценко. Делегацію супроводжував директор державного підприємства «Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку України» Володимир Кочетков.

Привітавши почесних гостей, ректор Микола Фролов зазначив, що співробітництво з різними університетами, промисловими підприємствами й науковими установами Китайської Наукової Республіки для нашого закладу вищої освіти – один із пріоритетних напрямків розвитку. Адже його представники добре розуміють перспективність такої співпраці, вони відкриті для обміну думками, науковими розробками тощо.

Микола Олександрович наголосив, що на сьогодні ЗНУ – один із найбільших закладів вищої освіти у південному регіоні країни, адже тут навчаються близько 17 тисяч студентів і працюють близько 2 тисяч співробітників. Він особливо підкреслив, що великою подією стало об’єднання із Запорізькою державною інженерною академією на початку цього року (на сьогодні це – інженерний інститут ЗНУ). Вважаємо, що це надало університету нові можливості для розвитку, адже, зокрема, об’єднання привело до поліпшення матеріально-технічної бази: на сьогодні в ЗНУ є 2 студмістечка, 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків тощо.

Університет багато уваги  приділяє розвитку міжнародного співробітництва. На сьогодні він підтримує плідні наукові стосунки із закладами вищої освіти із 32 країн. Ми пишаємося, що серед них – Аньхойський педагогічний університет (м. Уху, Китай). Разом із його представниками та при підтримці Ханьбан у ЗНУ вже третій рік успішно реалізується проєкт Школи Конфуція. В університеті постійно перебувають китайські викладачі, директор Школи Конфуція від китайської сторони У Шихун, аспіранти з Китайської Народної Республіки.

Щороку близько 250 слухачів Школи Конфуція – викладачів і студентів ЗНУ і мешканців міста – мають змогу вивчати китайську мову й культуру цієї країни. Із початком наступного навчального року на базі факультету іноземної філології розпочнеться вивчення китайської мови. Адже на сьогодні стосунки між Україною та Китайською Народною Республікою знаходяться в стадії розвитку, тож потрібно все більше фахівців, які б знали китайську мову й розуміли культуру цієї країни.

Микола Олександрович висловив переконання, що візит шановних китайських гостей, який має завершитися підписанням Меморандуму про співпрацю, зацікавленість представників китайського промислового сектору у наукових розробках запорізьких учених можна розглядати як пріоритетний напрямок майбутньої співпраці із КНР.

Своєю чергою, представники китайської делегації зазначили, що вони вперше перебувають в Україні і, зокрема, в Запоріжжі. Їхня компанія АТ «Фуцзянь Сяньсінь» спеціалізується на виготовленні алюмінієвих сплавів, які на сьогодні використовуються в багатьох галузях народного господарства. До її складу входять 5 заводів, на яких працюють близько 3, 5 тис робітників. Є на підприємствах і власні наукові центри, де досліджують властивості сплавів. На сьогодні компанія відкриває офіс у м. Київ й сподівається на подальшу співпрацю з українською стороною.

Зокрема, під час обговорення напрямків можливої співпраці із ЗНУ йшлося про спільні наукові розробки із вченими вишу та про стажування на базі заводів компанії у Китаї студентів технічних спеціальностей.

Також цього дня відбувся візит до ВАТ «Інститут титана», обговорення з науковцями ЗНУ перспектив подальшої співпраці та технічних завдань, пов’язаних із цим співробітництвом. Після цього відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Запорізьким національним університетом в особі його ректора Миколи Фролова й Акціонерним товариством «Фуцзянь Сяньсінь» в особі голови ради директорів «Фуцзянь Сяньсінь»  Хуан Теміна.

 

Таміла Тарасенко


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=129390491835631

 

 

Схожі новини