Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ відвідали презентацію нової книги відомих українських письменників братів Капранових

02.12.2019 12:56 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики видавнича справа та редагування презентація книги брати Капранови

Днями чимало представників ЗНУ, зокрема з факультету журналістики («Видавнича справа та редагування») відвідали в центральній бібліотеці для дорослого населення презентацію книги «Паперові солдати» від братів Капранових. За словами викладача кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ, доцента Інни Горбенко, відомі українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі запоріжанам здалися традиційно позитивними. Вони з гумором відзвітувались про свої здобутки за 2 роки, що пройшли з останньої зустрічі.

Цього разу Брати Капранови презентували нове видання «Паперові солдати». Історичний роман про двох українців: Білла Титла, сина українських емігрантів з США, та Ніла Хасевича, студента Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувався на протезі. «Довідавшись про Ніла Хасевича, ми зрозуміли, що він – унікальний герой, генерал інформаційної війни, який, попри свою інвалідність, проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА», – наголошують Брати Капранови. Другий головний герой – Володимир Титла, він же Білл Титла, ровесник Хасевича, досягнув успіху в Америці, став головним художником студії Діснея (намалював «Білосніжку», «Пінокіо», «Дамбо»). Автори не одноразового підкреслили, що зобразили дві різні біографії, два різних життєвих шляхи.

Письменники багато розповідали про роман «Справа Сивого». Шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб – усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами. Дуже незвично, в детективному жанрі зображено видатного історика та археолога Дмитра Яворницького, його оточення, події того часу. Нагадали Брати Капранови про книги «Щоденник моєї секретарки», «Забудь-річка», «Майдан. Таємні файли», «Мальована історія Незалежності України», «Веселих свят».

Присутні ставили запитання, фотографували, робили селфі, коментували, сперечалися, давали настанови на майбутні твори. Зустріч пройшла у веселому та піднесеному настрої, слухачі не приховували своїх емоцій, а Брати Капранови із задоволенням жартували, пригадували приємні (і не дуже) історії з життя та ділилися спогадами під час створення творів. Наприкінці заходу літератори залишили купу автографів та зробили селфі на згадку.

Факультет журналістики

Фотогалерея: