Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / ЗНУ об’єднав школярство в збереженні «ДНК» краю й нації

ЗНУ об’єднав школярство в збереженні «ДНК» краю й нації

02.12.2019 16:21 Все Головні новини Факультети Біологічний Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування біологічний факультет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність співпраця зі школою екоакція

Запорізький національний університет як платформа сучасних, актуальних, інноваційних проєктів, ініціатив молоді від ідейного задуму до креативного втілення завжди стояв на сторожі цінностей і принципів громадянського суспільства. А викликів сьогодні перед молоддю чимало – правозахисний рух, екорух, опанування нанотехнологій, творення культурного простору, нові візії державотворення…

Цього року науково-педагогічна громада біологічного факультету ЗНУ запропонувала потужну екоакцію «Збережімо ДНК (Дуб – Нащадок Козацтва) краю і нації», аби об’єднати навколо неї учнів нашого міста. Два концептуальні меседжі закодовано в цьому гаслі: національно-патріотичний та екоактивності.

По-перше, дати нове життя славетному понад сімсотлітньому Запорізькому дубу, висаджуючи його юні паростки, які дбайливо, із фаховою прискіпливістю були вирощені професором Олександром Рильським на його власній садибі, означає докласти спільних зусиль для збереження символу могутності й незламності нашого краю й держави, а, по-друге, долучити якомога більше юних містян до екоруху, адже, на жаль, для Запоріжжя питання екології є дуже актуальним.

Так, протягом теплих днів листопада до акції приєдналися учнівські спільноти ЗОШ № 1 імені Т.Г. Шевченка, ЗОШ № 3, ЗОШ № 15, ЗОШ № 73, ЗОШ № 20 екологічного профілю, гімназії № 25, ЗОШ № 30, гімназії № 31, ЗНВК № 41, гімназії № 50, колегіуму № 98, гімназії «Контакт», Запорізького обласного центру НТТУМ «Грані», ЗОШ «Основа».

У рамках акції була вироблена формула: «Один саджанець – одному закладу середньої освіти». Обумовлена структура: така акція має серце (біологічний факультет), оболонку (факультет журналістики), надійних друзів (ректорат ЗНУ та відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування), однодумців (колективи закладів середньої освіти міста Запоріжжя) та життєвий цикл: готуємо соціальну рекламу про важливість екоруху, реалізовуємо висадку садженців, записуємо екочеленджі учасників акції, поширюємо їх соціальними мережами та обговорюємо результати на тематичному круглому столі.

Колектив біологічного факультету під керівництвом д. фарм. н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, декана Людмили Омельянчик (за активною участю завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології, д. біол. н., професора Олександра Рильського, доцента кафедри садово-паркового господарства та генетики Олени Бойкої, доцента кафедри загальної та прикладної екології і зоології Валерія Горбаня) не тільки професійно, фахово, але, разом із тим, доступно пояснювали зацікавленим юним запоріжанам особливості піклування за «нащадком козацтва». Студенти-рекламісти разом зі школярами реалізовували перфоманс для екочеленджу, де гаслом був вислів: «Ми в тренді, бо ми – освічені, ми – екоактивні, ми – українці!», студенти-журналісти (під керівництвом доцента Алли Тернової) знімали репортажі з місця події.

Ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів урочисто та символічно розпочали акцію з рідного Миколі Олександровичу навчального закладу – гімназії № 31, де новий прихисток отримав юний дубочок. Дуже зворушливо було спостерігати єднання вспільнодії студентів і учнів, обізнаність школярів із історією Запорізького дуба, наприклад, майже у кожному навчальному закладі діти навперебій розповідали легенду про те, що поки живий Запорізький дуб, поки і жива Україна, а учні молодших класів вражали своєю щирістю й бажанням захищати маленький паросток.

Особливістю акції стали подаровані ЗНУ корпоративні інформаційні таблички з QR-кодами, що дають змогу з легкістю дізнатися більше про висаджену рослину.

Перша хвиля висадки «ДНК» відбулася неймовірно емоційно, змістовно та командно, друга хвиля передбачена у весняний, сприятливий для цього, період. Непідробне натхнення та мотивація охоплює після слів маленького школярика-запоріжанина, який, спостерігаючи за процесом висадки, зауважив студенту ЗНУ, що, якщо батькові цього дубочка – 700 років, то висаджений паросток може прожити і цілу тисячу років, а значить його побачать і його онуки, і прапраправнуки.

І нехай це цінне спостереження щирого допитливого учня запорізького закладу середньої освіти стане мотивувальним закликом до всіх школярів України підтримати екотренд своїми ініціативами!

Отже, ми – запорізька студентська і учнівська молодь – в тренді, бо ми – освічені, ми – екоактивні, ми – українці, а ви, міста-побратими, готові приєднатися до екоруху?

Лайфхаки від Олени Бойка, якими вона поділилася з учасниками акції: саджанець в землю має опускати дівчина, адже жіноча енергія сприятиме швидкому зростанню, не забувати поливати рослину й говорити добрі слова.

Вікторія Ковпак,

координатор РОНІКу в ЗНУ