Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Cекретар Національної спілки журналістів Віталій Голубєв зустрівся зі студентами факультету журналістики

Cекретар Національної спілки журналістів Віталій Голубєв зустрівся зі студентами факультету журналістики

Cекретар Національної спілки журналістів Віталій Голубєв зустрівся зі студентами факультету журналістики
03.12.2019 09:26 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики візит освітній процес лекція

Двадцять дев’ятого листопада студенти факультету журналістики зустрілися з рівненським журналістом Віталієм Голубєвим, секретарем Національної спілки журналістів, медіатренером, автором 6 книг, викладачем Острозької академії.

Гість поділився з учасниками заходу власним досвідом під час лекції «Ефективність та відповідальність у соціальних мережах». Віталій Голубєв працює в журналістиці 20 років, ця професія стала для нього «і джерелом натхнення, і справою життя, і хлібом насущним», – зазначає сам пан Віталій.

Свій виступ спікер розбив на тези, цим прийомом він вміло оперує і в житті, і на професійній площині.

Спершу розглянули тезу «Варто пропонувати рішення, а не проблеми». Спікер зазначив, що у соціальних мережах ми можемо досягти максимальної підтримки та зворотнього зв'язку, коли нам дійсно це потрібно. Для цього варто дотримуватись простого алгоритму:

1. Описуємо проблему;

2. Розповідаємо, що ми вже зробили для її вирішення;

3. Поширюємо інформацію.

Людина зараз перенасичена інформацію, тому вкрай важко сконцентрувати її увагу. Для того, щоб виділитись із всього натовпу, варто прибрати всі штампи зі своєї промови та написати лаконічно та аргументовано.

Наступною тезою стала: «Потрібна дія? Давайте "call to action" (заклик діяти)». Наші пости в соціальних мережах читають фрагментарно, а не лінійно. Тобто більшість інформації, яку ми хочемо донести, навіть не потрапляє до свідомості людини. Тому вкрай важливо мати в повідомлені конкретний заклик. Інакше людина навіть не зрозуміє, що від неї хочуть.

«Сьогодні, коли ми перенасичені інформацією, рішення читати або не читати приймаються за секунди», – зауважує журналіст.

Теза «"Воронка ефективності" інформація – думка – дія» стосувалася такого питання: у залежності від того, наскільки якісну та корисну ви надаєте інформацію, такий результат дій і отримаєте.

"Оцінюйте термін придатності інформації", – закликав лектор. Він зазначив, що не треба хапатись за новину, яка опублікована на підозрілих сайтах. Звідси й мораль про фейки, дезінформацію та медіаграмотність.

«Почніть день не з фейсбуку», – закликав він. І надав такі поради:

1. Врешті-решт, згадайте про свої власні цілі та пріоритети. Хіба бездумний скролінг стрічки новин для вас є найпершою справою, яку ви маєте зробити зранку?

2. Налаштовуйте себе на позитив. Шукайте та створюйте його у своєму житті, а не в житті друзів у соціальних мережах.

3. Фільтруйте інформацію, яку ви бачите, або хочете бачити. Для цього в фейсбуці є спеціальна функція «пріоритет у стрічці». «Наша стрічка — те, що ми до себе притягуємо», – наголошує пан Віталій.

«Спочатку пишіть, потім читайте», – закликає він і пояснює, що це стосується так званих «журналістів», які самі себе такими проголосили. Ми часто можемо зустріти в коментарях «диванних експертів», які запевнюють, що знаються у всіх  галузях життя.

Віталій Голубєв коментує це так: «Якщо виступаєш в коментарях – ти не журналіст, а учасник дискусії. Краще самому стати об'єктом для обговорення, аніж лаятись під постом. Істина не народжується в суперечках. Вона приходить наодинці: у молитві, медитації, прогулянці, спілкуванні з дітьми».

«Переконайте самі себе», – радить пан Віталій. Не потрібно «лізти зі шкіри», щоб довести свою точку зору. Коли ми самі віримо в щось, відпадає потреба щось доводити.

«Як вийти з фейсбуку і лягти спати?» – відповідь на це запитання, на думку лектора, дуже проста: «Просто вийти і лягти спати».
На цій лаконічній фразі Віталій Голубєв завершив свій лікбез з ефективності і відповідальності в соціальних мережах. Своєю чергою, присутні подякували почесному гостю за цікаву й корисну розмову.

 

Алла Стрілець

 

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=49419 and cach_timestamp>1614451135
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'