Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники патрульної поліції Запоріжжя провели інформаційну зустріч для мешканців студентського гуртожитку № 3

Представники патрульної поліції Запоріжжя провели інформаційну зустріч для мешканців студентського гуртожитку № 3

Представники патрульної поліції Запоріжжя провели інформаційну зустріч для мешканців студентського гуртожитку № 3
03.12.2019 10:35 Все Головні новини Відділ виховної роботи інформаційна зустріч Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції

Наприкінці минулого тижня відбулася інформаційна зустріч студентів – мешканців гуртожитку ЗНУ № 3 із представниками патрульної поліції. Гості прочитали лекцію для молоді та відповіли на цікаві для них запитання. Захід був організований за дієвою участю представників відділу виховної роботи.

На зустріч зі студентами завітали представники Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції – лейтенанти поліції Оксана Хайрулліна, Ганна Багола, Інна Биковська й Ганна Березніна, Вони розповіли про специфіку роботи працівників патрульної поліції, їхні повноваження й про види правопорушень адміністративного й кримінального характеру, за які можуть бути затримані також неповнолітні.

Отже, на вулиці представники патрульної поліції мають право зупинити для поверхневого огляду будь-кого з підозрілих перехожих. Причиною можуть слугувати не лише орієнтування, які надійшли від Департаменту патрульної поліції, а й підозріла поведінка особи, особливо – у вечірні та нічні часи, коли зростає криміногенна ситуація. Фахівці під час лекції зупинилися на різниці між поверхневим оглядом та документально обґрунтованим поліцейським оглядом. А також прокоментували, як має поводитися особа під час проведення представниками патрульної поліції поверхневого огляду. Адже усі дії, які можуть бути кваліфіковані як спротив, тягнуть за собою підвищення міри відповідальності – від адміністративної до кримінальної. Її визначає суд, який, відповідно, обирає міру покарання: це можуть бути спеціальні реабілітаційні програми, робота із психологами, а також штрафи та позбавлення волі тощо.

Тож кожен громадянин передусім має бути ознайомлений із кримінальним та адміністративним кодексами України, а також – із Положенням про Департамент патрульної поліції, аби не порушувати закон й уникати правопорушень, за які передбачено покарання. За свідченням фахівців, найбільш розповсюдженим правопорушенням серед молоді на сьогодні є хуліганська поведінка в громадських місцях, що ображає мораль і гідність оточуючих людей. А от самооборона, до якої інколи змушені вдаватися громадяни, також має бути розумною й не перевищувати рівня загрози. Адже той, хто здійснив спротив, наприклад, грабіжнику, також може бути покараний за нанесення тілесних ушкоджень.

Окрім іншого, під час зустрічі йшлося й про використання новітніх інформаційних технологій, методів спостереження тощо на службі національної поліції. Насамкінець представники ДПП відповіли на важливі для студентської молоді запитання, зокрема про критерії відбору до лав національної поліції та патрульної служби. А також запросили слухачів приєднуватися до почесної місії збереження громадського порядку й запобігання злочинності на вулицях Запоріжжя, вступивши до лав патрульної поліції.

Подібні інформаційні заходи відбуватимуться для студентів і в інших гуртожитках ЗНУ.

 

Олена Хлистун


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=129943818446965

 

 

 

Схожі новини