Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у X Міжнародному інвестиційному форумі з відновлюваної енергетики

04.12.2019 11:25 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультет енергетики, електроніки та інформаційних технологій Інженерний інститут Міжнародний інвестиційний форум із відновлюваної енергетики

Минулого тижня в м. Київ відбувся ювілейний X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики. Сьогодні відновлювана енергетика займає одне з провідних місць у рейтингу залучених інвестицій в економіку країни, є екологічно безпечною для навколишнього середовища й зменшує залежність українських громад від вугілля та газу. Отже подальша стратегія розвитку «зеленої» енергетики на конкурентних засадах стала ключовою темою обговорення для понад 700 учасників форуму з різних регіонів України, а також із-за кордону.

Запорізький національний університет представляли проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, голова атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем Сергій Ільїн, а також заступник голови атестаційної комісії Тетяна Черненко.

Форум було проведено під егідою Міністерства енергетики та захисту довкілля України за участі міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA. У заході взяли участь представники центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, мери міст, голови ОТГ, представники посольств, банківських і фінансових установ, міжнародних організацій, бізнесу, інвестори, девелопери, експерти, представники громадських організацій, науковці тощо.

Під час форуму обговорювалися актуальні питання відновлювання джерел енергії: глобальні виклики та перспективи для України; стратегічне партнерство України та ЄС; основні напрями розвитку відновлюваних джерел енергії; шляхи залучення інвестицій у «зелені» проекти тощо, а також були представлені учасникам успішні приклади реалізації подібних проектів.

Отримані знання й ознайомлення з досвідом інших представників даної галузі неодмінно будуть втіленні головою та членами атестаційної комісії Сергієм Ільїним, Тетяною Черненко, Андрієм Чейлитко, Олександром Федченком і Оксаною Шараєвою під час підготовки фахівців у галузі енергоефективності й енергоконсервації, яка вже проводиться на базі Центру післядипломної освіти. А завдяки постійному зростанню якості підготовки, яку отримують слухачі курсів при Запорізькому національному університеті, ЗНУ й надалі буде лідером нашого регіону в цьому напрямку. Допоможе отриманий досвід і у поширенні використання відновлюваних джерел енергії в нашому закладі вищої освіти, зменшуючи залежність від класичних джерел енергії і дозволяючи ЗНУ внести свій внесок у розбудови України як енергонезалежної держави.

Інженерний інститут

Фотогалерея: