Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Доцентки факультету журналістики підвищили кваліфікацію в Академії з прав людини

04.12.2019 14:33 Все Головні новини Факультет журналістики Академія з прав людини проєктна діяльність громадська діяльність

Нещодавно в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбулася друга сесія роботи Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, учасницями якої протягом нинішнього навчального року є доценти факультету ЗНУ Тетяна Іванюха, Анастасія Кондрико, Наталія Тяпкіна, Людмила Чернявська. Академія започаткована та працює за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. Темою цієї сесії стала «Громадянська журналістика: іноземний досвід. Рівність та недискримінація в роботі українських ЗМІ». Програма була традиційно наповнена інтерактивними лекціями, практичними вправами, кейсами, дискусіями тощо.

Зокрема, перший день був орієнтований на знайомство з моделлю громадського телебачення Німеччини. Спікер – Федеральний голова Федеральної асоціації громадянських ЗМІ Німеччини, доктор Вольфганг Рессменн – розповів про історію створення, принципи та програмні моделі громадянського телебачення, окреслив особливості його менеджменту, виміру результативності та функціоналу, компетентності співробітників. Підсумком цього вектору роботи стане підготовка учасниками матеріалів для відповідного науково-практичного круглого столу, що запланований на квітень 2020 року.

Протягом другого для роботи Академії мова йшла про поняття дискримінації: ознаки, види, сфери прояву, інструменти протидії, а також увагу було приділено мові ворожнечі, зокрема у контексті висвітлення проблематики біженців, мігрантів та вимушених переселенців. Тренерами виступили засновниця громадської організації «Жінки в медіа», консультантка медіапроєктів Ради Європи в Україні Ліза Кузьменко та співкоординатор проєкту «Без кордонів» Максим Буткевич.

Третій день було присвячено ґендеру та гендерним стереотипам, гендерній політиці в редакції, генерованому суспільству та його медійним вимірам, рівним правам та можливостям чоловіків та жінок у світі та Україні. З учасниками працювали координаторка кампанії проти сексизму в медіа та політиці "Повага", продюсерка «UA: Українське радіо» Ірина Славінська, докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця Олена Стрельник, кандидатка філософських наук, доцентка, експертка й дослідниця з гендерних питань, консультантка міжнародних проектів Лариса Кобилянська.

І, нарешті, програма четвертого дня складалася з виступів представниці Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї Аксани Філіпішиної про захист прав дитини: проблеми, виклики та рішення; головкині громадської організації «Синє пташеня», волонтерки Олени Розвадовської про дітей як вразливу категорію: стандарти висвітлення соціально-чутливих та правозахисних тем; голови правління Громадської організації «Мережа людей, які живіть з ВІЛ» Дмитра Шерембея про особливості відображення у ЗМІ тематики ВІЛ-СНІДу.

Наступна сесія Академії запланована на лютий 2020 року, а її учасниці вже зараз працюють над конспектами відповідних лекцій, що будуть опубліковані у збірнику, та поступово впроваджують окремі теми у навчальний та виховний процеси на факультеті журналістики.

Факультет журналістики