Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ презентували можливості програми Global UGRAD

Студентам ЗНУ презентували можливості програми Global UGRAD

Студентам ЗНУ презентували можливості програми Global UGRAD
06.12.2019 13:46 Все Головні новини Академічна мобільність програма Global UGRAD відділ міжнародних зв’язків

П’ятого грудня у ЗНУ відбулась зустріч студентів ЗНУ з заступником аташе з питань культури і освіти Посольства США в Україні Майком Хакеттом та помічником аташе з питань культури, координатором програми Global UGRAD Вікторією Михайленко, які презентували можливості участі та огляд напрямів програми Global UGRAD, що фінансується та адмініструється урядом США.

Захід відкрила начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул, яка відзначила важливість розширення кордонів і розвитку молоді, особливо на міжнародному рівні, а також їх участі у різних програмах академічної мобільності.

Спікери зустрічі розповіли про особливості навчання за кордоном, про студентські програми обмінів та пояснили процедуру подання заявки на участь в програмі Global UGRAD, її терміни. Також вони відзначили, що Державний департамент США оголосив відкритий конкурс для участі у програмі обміну для студентів бакалаврату вищих навчальних закладів (Global Undergraduate Exchange Program) 2020-2021. Учасників програми обиратимуть за такими критеріями: академічна успішність, лідерський потенціал, участь у громадському житті, володіння письмовою та розмовною англійською мовою, мотивації та готовності стати студентом програми академічного обміну. Фіналісти програми Global UGRAD будуть навчатися протягом одного семестру без отримання ступеня в університетах Сполучених Штатах Америки за будь-якими спеціальностями.  Зокрема, рекомендується подаватися на цю програму студентам за спеціальностями: бізнес адміністрування, підприємництво, STEM (природничі науки, технології, інженерні спеціальності і математика). Відзначимо, що програма обміну для студентів закладів вищої освіти (Global UGRAD) – це програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та підтримується народом Сполучених Штатів Америки. Ця міжнародна освітня та культурна програма обміну підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій Сполучених Штатів Америки. Програма для студентів бакалаврату вищих навчальних закладів (Global UGRAD) спільно здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, Посольством США в Україні та організацією World Learning.

Під час зустрічі доповідачі розповіли про принципи роботи, структуру і пріоритети цієї програми, детально пояснивши всі особливості. Так, головна мета програми – це культурний обмін між молоддю та набуття міжнародного досвіду і практик, які можна застосовувати в своїй країні. За словами спікерів, у 2019 році за цією програмою навчалось 250 студентів з усього світу, з України було 10 представників. В наступному році планується обрати для участі в програмі 16 студентів. Конкурс між учасниками буде проходити в два етапи: заповнення аплікаційної форми і підготовка пакету документів та фінальне персональне інтерв’ю (співбесіда), основна мета якого -  дізнатись мотивацію учасника, його сподівання від участі в програмі, а також складання тесту на знання англійської мови (TOEFL). Також студентам пояснили як заповнювати аплікаційну форму, рекомендаційні листи, мотиваційне есе, який перелік документів необхідний (копія залікової книжки, завірений переклад, атестат, додаток до нього, довідка з деканату, портфоліо тощо).

Крім того, учасникам зустрічі розповіли про вимоги до кандидатів: мати українське громадянство, проживати в Україні та навчатися в вищому навчальному закладі України (стаціонар бакалаврської програми) на час проведення конкурсу; бути старше за 18 років на момент початку навчання у США; не бути студентом випускного курсу бакалаврської програми приватного або державного вищого навчального закладу України; володіти англійською мовою на рівні, достатньому для навчання та спілкування в англомовному академічному середовищі; мати високий рівень академічної успішності, соціальної активності та лідерський потенціал; мати можливість почати навчання у Сполучених Штатах в серпні 2020 року чи у січні 2021 року (фіналісти конкурсу не можуть самостійно обирати дати програми чи відкладати участь у програмі на пізніший термін); відповідати вимогам для отримання візи учасника програми обміну (J-1) для в’їзду до США; повернутися в Україну після завершення програми.

Програма обміну студентів вищих навчальних закладів Global UGRAD передбачає наступне фінансове забезпечення: оплату проїзду учасників програми до/із США, навчання в американському університеті, проживання та харчування, медичне страхування, необхідні підручники та щомісячну стипендію. Кандидати на участь у програмі Global UGRAD розглядаються незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, етнічної приналежності або гендерної ідентичності. Конкурс на участь у програмі Global UGRAD є відкритим і базується на основі академічної та особистої успішності кандидатів.

Для участі у програмі кандидатам необхідно зареєструватися на сайті: www.worldlearning.org/ugrad, щоб отримати доступ до інтерактивної системи заповнення анкет для участі у програмі. Кандидати зможуть заповнити свою анкету, а також відправити рекомендаційні листи та інші документи онлайн. Неповні анкети, а також анкети, подані після 31 грудня 2019 року (дедлайн), розглядатися не будуть. Анкета має відображати оригінальні думки та індивідуальну роботу кандидата, які підтвердять мотивацію кандидата брати участь у програмі Global UGRAD. З деталями програми і необхідними документами можна познайомитись за покликанням: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/exchange-programs-uk/academic-exchanges-uk/global-ugrad-uk/ або отримати електронною поштою: KyivUGRAD@state.gov  або за телефоном: (+38 044) 521-5043.

Під час цієї зустрічі студенти мали змогу поставити запитання щодо процедури отримання візи, зарахування академічної різниці після участі у програмі, обмежень для учасників програм академічних обмінів. Також кожен отримав посилання на ключові веб-сайти та огляд освітніх можливостей, які надає Посольство США в Україні. Крім того, за фаховими консультаціями студенти можуть звернутись у відділі міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Запорізького національного університету.

 

Схожі новини