Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники факультету економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ побували на «STARTUP FEST-2019»

06.12.2019 15:49 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультет економіки та менеджменту

Нещодавно у виставковій залі «Козак-Палац» відбулася панельна дискусія на тему: «ВЗАЄМОДІЯ БІЗНЕСУ, СТУДЕНТІВ ТА ОСВІТЯН У НАПРЯМКУ РОЗВИТКУ РОЗУМНОГО МІСТА».

На захід завітали викладачі, студенти факультету економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ, представники промислового бізнесу, ІТ-бізнесу та всі охочі.

Спікерами заходу стали: доктор економічних наук, завідувач кафедри економіки та інформаційних технологій Інженерного інституту ЗНУ В’ячеслав Глущевський; головний спеціаліст з ІТ ПАТ «Запоріжсталь» Олег Жиляков; підприємець, переможець обласного конкурсу учасників бізнес-інкубаторів Олексій Шевченко; координатор ініціатив голова Громадської організації «Смарт Сіті Запоріжжя» Олена Боровська; директор UkrosoftGroup Артем Єгоров.

Відразу варто відзначити той приємний факт, що серед організаторів і спікерів були випускники кафедри економіки та інформаційних технологій Інженерного інституту ЗНУ(раніше – кафедри економічної кібернетики ЗДІА). Нині це успішні люди, які обіймають керівні посади і є провідними фахівцями у різних сферах.

Серед питань, винесених на обговорення, були такі: Від знань до роботи своєї мрії. Як зробити кар’єру випускнику ВНЗ і що на нього чекає в майбутньому; Smart освіта. Як digital застосовується в навчальному процесі і як навчити людей користуватися е-сервісами; Місто, ЖКГ та ІТ; Екологія, озеленення і opendata. Прямий зв'язок і практичне застосування найбільше уваги було приділено питанням зміни підходів до формування освітніх програм, до самого навчального процесу тощо.

Уже із самого початку стало зрозуміло, що захід обіцяє бути цікавим, змістовним по суті, яскравим за подачею, оскільки для цього були створені відповідні умови. Кожний виступ супроводжувався презентацією, цікавими слайдами, що сприяло не тільки інформаційній насиченості, а й зоровому сприйняттю фактів, цифр, цитат.

Першому надали право розпочати дискусію В’ячеславу Глущевському, який задав важливий партнерський водночас дружелюбний тон всьому заходу. У своєму виступі промовець звернув увагу на систему принципів нової парадигми освіти, на необхідність змін в освітніх програмах підготовки здобувачів вищої освіти, які б відповідали сучасним вимогам. І що цей процес уже розпочато й набирає обертів на факультеті економіки та менеджменту Інженерного інституту ЗНУ.

Логічним продовженням став виступ Олексія Шевченка, який зазначив, що закладам вищої освіти необхідно вийти із зони комфорту і викладати не те, що було кілька десятків років тому, а те, що необхідним стане у майбутньому: «Зона комфорту - чудове місце, але прорости там чомусь новому важко».

Цікавим став виступ Артема Єгорова – випускника кафедри 2011 р. Основним меседжем його презентації «Менеджер продукту – професія майбутнього» стало «Віднестися до вибору професії як до вибору продукту», оскільки «Менеджер продукту – це спосіб мислення, який дозволить залишатися завжди затребуваним».

У своїй промові Олег Жиляков – теж випускник кафедри 1999 р., зосередив увагу на питанні як зробити кар’єру на підприємстві і які механізми утримання та залучення нових спеціалістів. Думка про те, що майбутнє кар’єрне зростання залежить від вибору тої спеціальності, яка є «улюбленою справою» знайшла позивне схвалення серед учасників заходу.

Після виступів основних спікерів до слова долучилися завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталія Метеленко, завідувач кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ Тетяна Меліхова, представник ЗУОПП Алла Попова, присутні студенти та ін. Головним у їх виступі було таке актуальне сьогодні питання: «Як відповісти на сучасні виклики вищої освіти? Що потрібно для вирішення нагальних завдань?» тощо. Відповіддю від учасників дискусії пролунало те, що колектив факультету економіки та менеджменту Інженерного інституту Запорізького національного університету прийняв ці виклики.

«Ми маємо власне бачення способів їх вирішення. Насамперед, це впровадження інноваційних освітніх програм з підготовки здобувачів, у фокусі яких знаходиться Запорізький регіональний промисловий комплекс. На цих принципах нами вже запроваджено такі унікальні освітні програми: «Інформаційна економіка», «Промисловий менеджмент», «Облік, аналіз, контроль в управлінні підприємством», «Управління державними та місцевими фінансами», «Управління фінансами підприємницьких структур», – зазначив В’ячеслав Глущевський. Та найголовніше те, що результатом проведення цього заходу стало підписання «МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ» між громадською організацією «СМАРТ СІТІ ЗАПОРІЖЖЯ» та КАФЕДРАМИ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ Інженерного інституту Запорізького національного університету.

Представники факультету економіки та менеджменту дякують як організаторам, так і всім учасникам заходу. Оскільки всі вони були єдині в думці про те, що подібні дискусії є дуже корисними як для учасників освітнього процесу, роботодавців,представників бізнесу, так і для всіх, хто безпосередньо був присутній, оскільки, отримані відповіді на ключові питання дають всі підстави для подальшої плідної тісної співпраці між представниками освіти, промислового бізнесу, ІТ-бізнесу щодо вироблення єдиної стратегії у підготовці не просто здобувачів вищої освіти, а особистості, яка б володіла базовими критеріями «компетентісної скриньки» та стала «універсальним гравцем» на ринку праці.