Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели зустріч, присвячену програмам міжнародного обміну

На факультеті СПП провели зустріч, присвячену програмам міжнародного обміну

На факультеті СПП провели зустріч, присвячену програмам міжнародного обміну
06.12.2019 15:51 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології факультет журналістики міжнародна діяльність проєкт волонтерська діяльність презентація

П’ятого грудня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ пройшов захід для студентів 1-2 курсів спеціальності «психологія». Його метою було презентувати програми міжнародного обміну, надати загальну інформацію про програму Erasmus+, розповісти про конкретний проект, в якому брали участь студенти ЗНУ.

Зустріч почала Наталія Мосол, заступник декана з міжнародної роботи СПП, яка надала учасникам загальну інформацію про програми міжнародного обміну та про перспективи академічної мобільності студентів. Більш повну інформацію про можливості програми Erasmus+ повідомили студенти ЗНУ, які нещодавно взяли участь у міжнародному молодіжному проекті.

 Зокрема, із 10 по 21 листопада 2019 року Чернова Вікторія, студентка факультету соціальної педагогіки та психології та Крістіна Бут із факультету журналістики брали участь у проєкті "Be confident", що проходив у Румунії. Проект проводився у рамках програми Erasmus+. Його метою був обмін досвідом між представниками різних країн у галузі роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Участь у заході взяли представники Румунії, Чехії, Хорватії, Туреччини, Польщі, Литви та України. Під час активної командної роботи було детально розібрано декілька особливих форм, що мають значення в роботі з дітьми: активне слухання, медитація, невербальна комунікація, робота з підвищення самооцінки. Кожен з цих пунктів було розглянуто теоретично, а потім практично застосовано під час взаємодії з дітьми з особливим потребами.

«Звісно, без відповідного досвіду я трохи боялася працювати із дітьми. Усе-таки, педагогіка і журналістика – трохи різні речі. Але мене надихнула ідея організаторів – промотувати толерантність й інклюзивність, тож я вирішила, що хочу брати участь у проєкті з такою гарною метою», - розповідає Крістіна, студентка журналістики.

Окрім цього, важливою складовою кожного проекту Erasmus+ є можливість підвищити рівень володіння англійською мовою. Для Вікторії розмовляти іноземною два тижні здавалося непереборним бар'єром, але на практиці це виявилося легше, адже атмосфера в колективі була дружня та екологічна. Для студентки спеціальності «Психологія» практика роботи з дітьми з особливими освітніми потребами була цікавою та актуальною, як і  також можливість проаналізувати досвід інших країн та їх специфіку в сфері інклюзивної освіти.

«Я думаю, що навряд чи десь спробувала б таку форму роботи. Я точно б боялась нашкодити дітям, чимось їх налякати. Але проєкт «Be confident!» справді зробив мене впевненою у собі та своїх силах!», – ділиться Вікторія.

Окрім фундаментального розбору чотирьох складових форм роботи з дітьми, у рамках проекту був організований флешмоб у місті Яси. Флешмоб мав за мету привернути увагу людей на важливість включення усіх людей у суспільні процеси. Одним із найемоційніших результатів роботи великого колективу був виступ форум-театру в одній із шкіл міста Команешті. Актори грали дітей-сиріт у притулку та демонстрували школярам, чому саме необхідно бути толерантними та добрими до всіх людей.

Вікторія з Крістіною вдячні організації «Development and Initiative», яка їх відправила, та організації «AGES», яка їх прийняла, за можливість узяти участь у програмі Erasmus+, а також факультету соціальної педагогіки та психології та факультету журналістики за підтримку на всіх етапах.

Вони поділилися досвідом й отриманими знаннями зі студентами першого та другого курсу, закликали їх приймати участь у міжнародних програмах, адже це гарний спосіб отримати цікавий професійний досвід. Вони розповіли про проєкт, в якому самі брали участь, а також надали корисні поради: де шукати інформацію про міжнародні програми, про те, як написати мотиваційного листа так, на що звернути увагу при подачі аплікації. Для більшого залучення студентки провели кілька практичних вправ неформального навчання. Захід пройшов за сприяння декана факультету Ольги Пономаренко, організаторами виступили завідуюча кафедри  психологія Наталія Губа та доцент кафедри Наталія Мосол.

 

Вікторія Чернова, факультет СПП

Крістіна Бут,  факультет журналістики

 

 

 

Схожі новини