Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний інститут святкує 60-річчя

Інженерний інститут святкує 60-річчя

Інженерний інститут святкує 60-річчя
06.12.2019 16:19 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії факультет будівництва та цивільної інженерії факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій факультету економіки та менеджменту міжфакультетська кафедра загальноосвітніх дисциплін ювілей

Шостого грудня відбулося урочисте святкування 60-річного ювілею інженерного інституту ЗНУ (раніше ВФ ДМетІ – ЗФ ДМетІ – ЗІІ – ЗДІА). З самого ранку до інституту почали збиратися колишні випускники й співробітники нашого навчального закладу. Неможливо було без хвилювання дивитися на зустрічі людей, які не бачилися багато років. Теплі спогади пробуджувала в ветеранів і колишніх студентів «інженерки» й серія плакатів зі старими фотографіями «З інженеркою в серці». Гості свята із задоволенням впізнавали на них своїх колишніх однокурсників і викладачів.

І ось настав урочистий момент, і на сцену до зібравшихся у актовій залі колишніх випускників, серед яких чимало відомих політичних діячів, успішних підприємців, керівників різних ланок підприємств, а також до сьогоднішніх студентів, ветеранів праці й співробітників інженерного інституту вийшли ведучі й, привітавши всіх, оголосили початок свята.

Запорізький національний університет на святі представляли перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, директор інженерного інституту Геннадій Коломоєць, декан факультету будівництва та цивільної інженерії Олександр Федченок, декан факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій Віктор Коваленко, заступник декана з наукової роботи факультету металургії Олексій Кириченко, заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету економіки та менеджменту Лев Феофанов, а також завідувач міжфакультетської кафедри загальноосвітніх дисциплін Андрій Пожуєв.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор ЗНУ – Олександр Бондар. Він зазначив, що 60 років тому на освітній мапі Запоріжжя з’явився технічний заклад освіти, який став alma mater для багатьох його випускників. Сьогодні інженерний інститут як складова Запорізького національного університету успішно рухається вперед. На думку Олександра Григоровича, інженерний інститут зберіг найкращі традиції ЗДІА, де об’єдналися знання, мудрість, досвід. Наприкінці промови Олександр Бондар побажав всім присутнім миру, злагоди й здоров’я.

Заступник голови ЗОДА Марина Кудерчук привітала з 60-ти річчям і зазначила, що 60 років – це дуже багато, бо за цей час безліч талановитої молоді отримало освіту й квиток до успішного майбутнього. Марина Миколаївна побажала всім натхнення, миру й щастя.

Вітаючи присутніх, керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович зазначив, що коли 60 років тому створювався цей навчальний заклад, навіть важко було уявити, яке велике значення він матиме для нашого регіону, який значний кадровий потенціал він надасть Україні. Згадав Роман Омельянович і про особливий дух інженерного інституту. Наприкінці промови почесний гість від імені Володимира Буряка привітав присутніх зі святом і побажав процвітання й подальших успіхів.

Дуже зворушливим став виступ начальника відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Олексія Бакалова. Він підкреслив, що за роки свого існування наш навчальний заклад підготував для комбінату не одну тисячу кадрів, сотні трудових династій розпочалися саме в стінах «інженерки». Олексій Вадимович подякував викладачам за підготовку справжніх професіоналів і майстрів, а студентів запросив продовжити розвивати себе вже в якості співробітників «Запоріжсталі».

Керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», молодіжній мер Сергій Ільченко вважає себе в стінах інженерного інституту вдома. Він навчався тут і завжди з задоволенням повертається до рідної alma mater, де панує особливий дух, і це – заслуга ветеранів, що створювали навчальний заклад. Сергій Ільченко вручив директору інституту Г.П. Коломойцю вітальну адресу, а студентам подарував спецтехніку.

Український громадський і політичний діяч Олександр Нефьодов, вітаючи з ювілеєм, зазначив, що він пишається тим, що є випускником «інженерки».

З теплом зустрічали учасники свята почесних випускників, яких вітали зі сцени інженерного інституту. Серед них були: екс-голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району Костянтин Онода; заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району Віталій Гриценко; виконуючий обов'язки ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анатолій Казачук; український громадський і політичний діяч Олександр Нефьодов; радник міського голови Сергій Фоміч; директор Запорізького відділення Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» Віктор Шокарєв; керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Сергій Ільченко; голова профспілкового комітету ПАТ «Запоріжсталь» Леонід Анісімов; генеральний директор-президент ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» Іван Бастрига; начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш; заступник голови правління по персоналу ПрАТ «Дніпроспецсталь» Максим Зіновкін; начальник відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Бакалов; заступник директора з економіки та бюджету управління «Дніпроспецсталь» Сергій Барабаш.

Були відзначені й спортсмени-ветерани. Нагородження ветеранів гандболу проводив проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, який зазначив, що наш навчальний заклад завжди гармонійно поєднував технічну освіту, мистецтво й спортивну майстерність. Віктор Аркадійович вручив пам’ятні грамоти легендарним гандболістам, серед яких були заслужений майстер спорту, олімпійський чемпіон Олександр Рєзанов; майстер спорту міжнародного класу, володар кубку ЄГФ Олексій Тищенко, заслужений майстер спорту, олімпійський чемпіон Сергій Кушнірюк, майстер спорту міжнародного класу, володар кубку ЄГФ Георгій Зубков, майстер спорту міжнародного класу, володар кубку ЄГФ В’ячеслав Дідушенко; майстер спорту міжнародного класу, володар кубку ЄГФ Олександр Сокол.

З привітним словом до учасників свята звернувся наш випускник, олімпійський чемпіон Сергій Кушнірюк. Він підкреслив, що пишається тим, що є випускником саме цього навчального закладу. Сергій Георгійович згадав про те, як брав участь у будівництві спортивно-фізкультурного комплексу на о. Хортиця. З подякою висловлювався про найгуманіших викладачів ЗІІ, з якими вони були однією родиною.

В урочистій обстановці декани, їх заступники, завідувач кафедрою МКЗОД, а також помічник проректора з навчально-виробничої роботи й матеріально-технічного забезпечення Василь Баранець нагороджували ветеранів праці, які прийшли на свято до інженерного інституту. Керівники факультетів і підрозділів згадували, як виникли й розвивалися їх факультети, розповідали про сьогодення й перспективи подальшого розвитку, а також бажали всім нових звершень і перемог. З привітним словом звернулася до учасників свята ветеран праці Алла Кудінова. Алла Олександрівна згадала, як зі сцени у 1994 році оголосила про реорганізацію ЗІІ в ЗДІА й висловила сподівання на подальше процвітання рідного навчального закладу.

Святкову атмосферу створювали й виступи талановитих артистів, серед яких були сьогоднішні й колишні студенти інженерного інституту, а також гурт гітаристів «Грецькі горішки».

Наприкінці урочистостей директор інституту привітав всіх зі святом й оголосив наказ ректора ЗНУ Миколи Фролова про преміювання співробітників інституту. Розповів Геннадій Павлович й про перспективи розвитку інженерного інституту й про його досягнення сьогодні: на ФМ активно впроваджується дуальна освіта, на ФБЦІ відкрито студію дизайну, на ФЕЕІТ діє Cisco, ФЕМ втілює в життя програму 2-D дипломів і Енактус тощо. Завершуючи промову, Геннадій Павлович подякував всім, хто підготував цю подію, і запросив ветеранів і випускників минулих років на нові зустрічі.

 


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=132586744849339

Інженерний інститут

 

 

 

Схожі новини