Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулась зустріч викладачів із майбутніми роботодавцями студентів

09.12.2019 10:54 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики практика зустріч із роботодавцями

Днями на факультеті журналістики відбулася зустріч викладачів із представниками різних ЗМІ. Учасники діалогу обговорювали вимоги, які сьогодні висуваються до випускника-медійника. Такі зустріч дуже важливі для обох сторін, оскільки факультет активно співпрацює із запорізькими ЗМІ як у рамках практик, так і на етапі працевлаштування студентів і випускників факультету. «Факультет журналістики має найбільше практик, тому контакт із людьми, хто надає студентам цю можливість,має велике значення. Нам дуже важливі ваші думки щодо того, яким повинен бути випускник сьогодні», – звернувся до роботодавців декан факультету журналістики Віктор Костюк.

На важливості занурення в професію вже на перших роках навчання говорила Наталія Агаркова, керівниця медіа-холдинга «Люкс-Медіа»: «У західних університетах студенти-журналісти вже мають ім’я до того моменту, коли ще не завершили навчання. На жаль, наші студенти не напрацьовують практику, щоб мати гарну репутацію. Вимагайте від них більше практики, змушуйте писати їх реальні матеріали».

На важливості сучасних прикладних навичках наголосила журналістка газети «Миг» Ганна Чуприна: «Сьогодні мало вміти писати. Випускник має бути універсалом: писати, робити відео, фото».

Більшість роботодавців висловили побажання більше уваги зосереджувати на знаннях структури органів влади та місцевого самоврядування, їхнього функціонування та сфери відповідальності. «У нас працюють ваші студенти. Я ними дуже задоволений. Але хотів би зазначити деякі нюанси: у журналістів, які в нас практикуються, не вистачає інформації про роботу структур органів влади. Студенти часто дезорієнтуються в них», – зауважив Олександр Чубукін, головний редактор інтернет-порталу «Акцент» .

І викладачі, й запорізькі журналісти погодились із тим, що успішним може бути той фахівець, який, по-перше, має бажання працювати в медіа, а по-друге, здатний постійно вчитися. «Навчальна програма на сьогодні класна. Зараз в мене працюють дві ваші студентки. Я ними повністю задоволена. Вони мають знання з фактчекінгу, мають розуміння використання джерел інформації й головне – бажання вчитися», – зазначила Ольга Лебедєва, шеф-редактор редакції новин ТК «Алекс-інформ».

Медійники ознайомились із навчальним планом, за яким вчаться студенти-журналісти, а також із інтернет-платформою, де розміщуються творчі портфоліо студентів.

Учасники зустрічі вирішили створити Наглядову раду факультету журналістики, яка сприятиме тісній співпраці викладачів і роботодавців для покращення якості підготовки фахівців. Передбачається, що рада збиратиметься раз на рік для конструктивного діалогу.

Алла Стрілець