Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ розповіли про волонтерський проєкт «Будуємо Україну разом»

Студентам ЗНУ розповіли про волонтерський проєкт «Будуємо Україну разом»

Студентам ЗНУ розповіли про волонтерський проєкт «Будуємо Україну разом»
09.12.2019 14:21 Все Головні новини Лекторій БУР

6 грудня для студентів Запорізького національного університету в рамках проєкту Студентської ради ЗНУ «Лекторій ЗНУ» була організована чергова лекція, присвячена діяльності волонтерського проєкту «Будуємо Україну разом».

Цю лекцію для студентів провели спікери: координаторка запорізького осередку   волонтерської організації «Будуємо Україну разом» (БУР) Юлія Ярощук та членкиня проєктної команди осередку БУР в м. Запоріжжя Олександра Лихасенко.

Нагадаємо, що «Лекторій ЗНУ» – проєкт Студентської ради ЗНУ, який об'єднує досвідчених професіоналів  та пропонує періодично відвідувати цікаві лекції від справжніх професіоналів. Серед  спікерів  проєкту – кращі студенти, випускники, викладачі, громадські діячі міського, обласного та всеукраїнського рівнів.

Під час зустрічі із студентами спікери розповіли  про склад команди, історію створення, спільні цінності волонтерів, напрямки  і формат діяльності волонтерської організації БУР, її осередки, а також про можливості для волонтерів долучитись до волонтерської роботи. Треба відзначити, що БУР – це всеукраїнська програма Львівської Освітньої Фундації, яка через спільну працю над відновленням домівок сімей у скруті об’єднує активну молодь, бізнес, владу, розвиває локальні громади по всій Україні. Загалом, під час лекції були розглянуті напрямки діяльності організації, серед яких: допомога багатодітним сім’ям, сім’ям учасників АТО, відбудова помешкань, створення сучасних громадських просторів для реалізації молоді, створення молодіжних платформ, культурно-освітня програма. Основною цільовою аудиторією організації є молодь, але сюди долучаються всі категорії населення. На сьогодні в запорізькому регіоні волонтери вже реалізували 2 проєкти  по відбудові 2 об’єктів.

Крім того, спікери навели приклади реалізованих проєктів,  детально пояснили що таке БУРLAB (Лабораторія відповідальності для волонтерів) – це 10-денна школа проєктного менеджменту, метою якої є зміцнення команди активної і небайдужої молоді, які сформувалися після БУР-таборів, для втілення власних соціальних та бізнесових проєктів у різних містах України. Школа покликана надати волонтерам максимум інформації та інструментів щодо проєктного менеджменту, фандрейзингу та PR.

Учасники зустрічі переглянули мотивуюче відео про проактивну спільноту молоді, яка творить зміни у своїй громаді, будує комунікацію між людьми в різних регіонах України, створює молодіжні платформи і хаби (наприклад, «Вільна хата» у Краматорську). В атмосфері живого і неформального спілкування студенти мали змогу дізнатись про проєкт «БУР-друг» (підтримка і розвиток осередків БУР),  про плани діяльності осередків БУР у листопаді 2019 – квітні 2020. Серед них: щомісячні нетворкінги для волонтерів, акції БУРчик для сімей та громади, презентації для залучення нових волонтерів БУР у місті тощо.

Також спікери розповіли про свій досвід долучення до організації БУР, мотивацію, про досвід волонтерської діяльності, свої враження від  участі у будівництві та порадили учасникам зустрічі як можна долучитись до волонтерської акції БУРчик, та до БУР-табору, стати амбасадором БУРУ. Цю інформацію можна знайти у соцмережах Telegram: @burzaporizhzhia,  Instagram: @burburbuuur, Facebook: @BuildingUkraineTogether, YouTube: Будуємо Україну Разом та на сайті http://bur.lef.org.ua

Цей захід викликав неабияке зацікавлення в аудиторії. Студенти  активно брали участь в обговоренні всіх анонсованих питань. Наприкінці зустрічі спікери були нагороджені почесними грамотами за участь у проєкті «Лекторій ЗНУ», а всім учасникам подарували власні фотокартки на згадку про цю подію.

Схожі новини