Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології відбулася традиційна науково-практична конференція «Різдвяні читання»

09.12.2019 16:19 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології студентська наука наукова діяльність конференція

Шостого грудня на факультеті іноземної філології провели вже традиційну для нашого університету ХІ міжвишівську студентську науково-практичну конференцію «Різдвяні читання». Цей захід давно вже перетворився на гарну традицію не лише для самого факультету, але й для всього університету. Щороку кількість молодих науковців, які прагнуть презентувати під час цього заходу свої наукові розвідки, неухильно зростає.

Саме про це йшлося під час урочистого відкриття конференції у промові заступника декана факультету іноземної філології Ельдара Верьовкіна. Він також від імені всього колективу факультету побажав учасникам конференції плідної роботи й висловив сподівання, що спілкування між собою й ознайомлення з науковими роботами колег буде корисним для всіх її учасників.

Крім того, на пленарному засіданні були присутні декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, її заступники, завідувачі кафедр й викладачі. Вони також побажали учасникам конференції плідного спілкування й подальших вдалих кроків до побудови наукової кар’єри.

Під час пленарного засідання перед його учасниками виступила з доповіддю викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Запорізького національного університету Юлія Дерев’янко, яка, до речі, нещодавно захистила кандидатську дисертацію. Темою свого дослідження доповідачка обрала «Етикетні ситуації повсякденного спілкування в англомовній та україномовній культурах». Зокрема, вона розглянула, які саме чинники впливають на формування етикетного простору в різних культурах і як ментальність пов’язана з етикетними ситуаціями в повсякденному спілкуванні, в оказіональних, святкових і церемоніальних проявах.

Викладач кафедри викладання другої іноземної мови ЗНУ Олена Пєшкова, яка теж недавно успішно захистила дисертаційну роботу, розглянула «Символіку інтермедіальності художніх текстів», показавши на прикладах конкретних творів перетворення художнього образу на символ.

Своєю чергою, викладач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови нашого вишу Вікторія Погонець присвятила свій виступ темі: «Сучасні війни та їх відбиття в англійській мові». Вона, зокрема, зазначила, що зараз, коли у світі відбуваються «війни четвертого покоління», вони вимагають для опису численних позначень нових понять, створення нових лексичних і фразеологічних значень. Саме тому значна частина неологізмів в англійській мові пов’язана з військовою тематикою.

Після завершення пленарного засідання робота учасників конференції продовжилася за секційними напрямками: «Актуальні проблеми англійської філології», «Актуальні проблеми перекладознавства», «Актуальні проблеми французької філології та перекладу», «Актуальні проблеми іспанської філології», «Актуальні проблеми німецької філології», «Актуальні проблеми зарубіжного літературознавства» й «Актуальні проблеми методики викладання іноземних мов.

Серед матеріалів, на прикладі яких студенти й молоді вчені здійснювали свої мовознавчі й літературознавчі дослідження – класичні тексти, твори сучасних письменників, фільми й телесеріали, іноземні ЗМІ тощо. Головуючі на секційних засіданнях відзначили гарний рівень підготовки й актуальність робіт учасників конференції.

Таміла Тарасенко