Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті організували університетську конференцію молодих вчених

На історичному факультеті організували університетську конференцію молодих вчених

На історичному факультеті організували університетську конференцію молодих вчених
09.12.2019 17:10 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет конференція молодих вчених і студентів профорієнтація наукові дослідження

Днями на історичному факультеті відбулася університетська конференція молодих вчених і студентів на тему «Україна у світі: культурологічні та духовні виміри». Під час засідання свої дослідження представили загалу та кваліфікованій комісії, а також обговорили результати історичних розвідок близько двадцяти студентів, аспірантів ЗНУ й учнів шкіл Запоріжжя й області.

Від імені керівництва ЗНУ та історичного факультету молодих дослідників у стінах університету вітали провідні науковці, кандидати історичних наук: доценти кафедри новітньої історії України Тетяна Грушева (координатор заходу) і Василь Гвоздик, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергій Білівненко. Вони побажали успішного старту учасникам конференції й наголосили на тому факті, що знання історії є важливим, адже неодмінно впливає на формування правильного погляду на сучасність та майбутнє суспільства. «Історія – це той фактор, який формував нашу з вами культуру і наш духовний світ, – наголосив, звертаючись до присутніх  голова правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, учасник археографічно-етнографічних експедицій Сергій Білівненко. – Отже на вас як на дослідниках цієї галузі лежить велика відповідальність, ви маєте бути гранично чесними і об'єктивними у своїх висновках». 

Під час урочистої частини заходу також відбулося нагородження організаторів та учасників конференції, роботи яких були визнані представниками кваліфікованої комісії заходу кращими, а також шкільних вчителів історії, які здійснювали підготовку учнів у рамках заходу,грамотами і подяками Запорізької облдержадміністрації та ЗНУ. Їх отримали: голова НТСА ДМВ історичного факультету, студентка 3 курсу Олександра Мозгова, учениця 11 класу Запорізького колегіуму «Елінт» Манько Олександра та її науковий керівник Олена Мазакова, учениці 10-А класу Запорізької гімназії № 107 Софія Казанцева й Анна Соловйова, а також викладач історії цього навчального закладу Галина Кулак, учениці 9-А класу ЗЗОШ № 103 Ліка Солоненко і Влада Воронова, їхній вчитель-методист Валентина Ганзуленко.

У рамках своїх наукових розвідок учасники конференції розглянули різноманітні темки, у яких були представлені еклектизм, біблійні мотиви, дослідження культурологічного спрямування, осмислення сучасних історичних реалій тощо.

Цікавими для аудиторії виявилися історичні розвідки, що їх розглянули аспірантки історичного факультету – Ольга Сахно та Дар’я Костюк. Перша доповідачка розповіла про результати своїх напрацювань у рамках теми «Західномистецькі орієнтири в творчій діяльності О. Довденка-режисера (1920-30-і рр.)». Вона проаналізувала історичній перед та передумови становлення творчих орієнтирів видатного українського режисера, які складалися під безпосереднім впливом тогочасного загального європейського і світового мистецького руху й, врешті-решт, визначили формування світогляду геніального митця світового масштабу. Своєю чергою, Дар’я Костюк проаналізувала етапи становлення регіонального радіомовлення і його вплив на формування громадської думки в період повоєнного десятиліття – на матеріалах Запорізького області. Дослідження архівних свідоцтв та інформаційних матеріалів, зібраних у запорізьких ЗМІ, доводять, що обласне радіомовлення отримало стрімкий розвиток у воєнний та повоєнний період. Поряд із всесоюзним радіомовленням виступало інструментом пропаганди радянського способу життя і розбудови країни. Були також представлені розподіл програмної сітки, тематика програм, їхня спрямованість тощо. Дослідниці відповіли на низку запитань, які цікавили присутніх в аудиторії як вже знаних науковців, так і початківців цієї галузі.

Ще одним вагомим дослідженням стала тема, яку розглянула старшокласниця гімназії № 107  Анна Соловйова – «Біблійні мотиви у творчості Тараса Шевченка». Вона проаналізувала аспект впливу Біблії та біблійних мотивів на формування світогляду й способу життя українців і, зокрема, на становлення творчої особистості видатного українського поета і художника.

На конференції були також представлені інші дослідження молодих науковців, які отримали поради від представників історичного факультету щодо перспектив продовження цих актуальних напрямів і тем. Усіх, хто цікавиться історичною наукою та прагне стати фахівцем цієї галузі, організатори заходу також запросили брати участь у наступних заходах, що їх проводить факультет, а у перспективі – приєднатися до когорти студентів історичного факультету ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

 

Схожі новини