Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Вітаємо з ювілеєм проректора з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ, професора Віктора Банаха

Десятого грудня свій 60-річний ювілей святкує проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Запорізького національного університету, професор Віктор Аркадійович Банах.

Усе доросле життя Віктора Аркадійовича було пов’язане з інженерним інститутом! У 1982 р. він закінчив будівельний факультет тоді Запорізького індустріального інституту за спеціальністю промислове та цивільне будівництво. З 1984 р. Віктор Банах розпочав свою трудову діяльність як асистент кафедри будівельних конструкцій ЗІІ. А вже через три роки став аспірантом Київського зонального науково-дослідного та проектного інституту типового та експериментального проектування житлових та цивільних будівель.

Активно займаючись науковою роботою, молодий вчений у 1992 р. захистив дисертацію за темою «Особливості взаємодії безкаркасних житлових будівель з основами в ґрунтових умовах Запорізького регіону» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Захист відбувся у спеціалізованій вченій раді Київського інженерно-будівельного інституту. А вже з 1993 р. він продовжив працювати в ЗІІ, але тепер вже на посаді доцента. Професійний досвід, особиста харизма, демократичне ставлення до підлеглих і студентів – все це сприяло швидкому кар’єрному зростанню. І вже з листопада 2000 р. він став деканом будівельного факультету.

Увесь цей час Віктор Аркадійович не припиняв займатися науковою роботою, результатом якої став захист у 2013 р. дисертації «Розвиток статико-динамічних розрахункових моделей будівель і споруд у складних інженерно-геологічних умовах» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук, захист якої відбувся у спеціалізованій вченій раді Придніпровської державної академії будівництва і архітектури.

У 2015 р. Віктора Банаха було обрано ректором Запорізької державної інженерної академії. Сьогодні Віктор Аркадійович працює на посаді проректора з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ. Він є дійсним членом Академії будівництва України. Сфера його наукових інтересів дуже різноманітна, але найбільшу увагу він приділяє моделюванню взаємодії будівель і споруд з ґрунтовими основами при статичних і динамічних навантаженнях і впливах; BIM-технологіям, геоінформаційним технологіям. Готує Віктор Аркадійович і науковців, керуючи магістерськими роботами випускників, а також аспірантів.

Шановний Вікторе Аркадійовичу! Колектив інженерного інституту Запорізького національного університету щиро вітає Вас із ювілеєм! Ми бажаємо Вам міцного здоров'я, миру, благополуччя, невтомності та нових здобутків у професійній діяльності. Бажаємо Вам завжди відчувати підтримку рідних, душевного спокою, радості й звичайного людського щастя!

Інженерний інститут