Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету провели «Андріївські вечорниці»

Студенти філологічного факультету провели «Андріївські вечорниці»

Студенти філологічного факультету провели «Андріївські вечорниці»
12.12.2019 14:10 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет культурно-масова робота свято «Андріївські вечорниці»

Грудень і перша половина січня для українського народу традиційно багата на свята – «від Василя до Йордана» – і кожне з них має власні особливості, традиції, пов’язані з його відзначанням. Зокрема, в день Святого Андрія (Калити) (13 грудня за новим стилем) дівчата в українських селах ворожили, прагнучи дізнатися про свою майбутню долю. Про цей звичай згадали організатори й учасники «Андріївських вечорниць» – другокурсники філологічного факультету під керівництвом професора кафедри української літератури Валентини Кравченко. Вони 10 грудня організували яскраве театралізоване дійство, сповнене пісень, жартів і жанрових сценок, для викладачів різних кафедр і студентів факультету.

У святковому дійстві взяли участь студентки Аліна Мироненко, Тетяна Хіврич, Юлія Рева, Карина Курілова, Надія Луначевська, Аліна Носок, Альона Походенко, Каріна Козлова, Катерина Домашенко, Вікторія Громова, Вікторія Карпачова, Карина Лантарьова, Марина Шадріна й Богдана Кравчук. До них, організаторок й учасниць вечорниць, за сценарієм, завітали в гості парубки – студенти Ілля Менсітов, Владислав Мамот, Іван Лавринець і Вадим Ахметов. Ведучими заходу стали Анастасія Мітєва, Тетяна Завидовська та Юлія Процькова.

За сценарієм, бабуся розповідає онукам про вечорниці, в яких вона брала участь замолоду, закликаючи при цьому не забувати звичаї рідного народу.

Учасники заходу виконували ліричні й жартівливі пісні та розігрували діалоги. А ще, дівчата продемонстрували глядачам, як наші прабабусі ворожили під час вечорниць на майбутню долю й на судженого. А ще, під час заходу пролунали поетичні рядки Тараса Шевченка, Івана Франка й інших видатних українських письменників.

Присутні емоційно відгукувались на талановиту гру акторів, винагороджуючи їх оплесками. А після спільної фінальної пісні й заклику береги свою мову, звичаї й традиції викладачі факультету щиро подякували студентам та їх керівниці – професору Валентині Кравченко.

Наприкінці заходу його учасників і глядачів запросили до святкового столу, страви для якого – пиріжки, пиріг, вареники – приготували самі студенти.

«Андріївські вечорниці» стали першим із низки святкових заходів, які цього року на факультеті організували до зимових свят.

 

Таміла Тарасенко


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=133855314722482

 

Схожі новини