Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася підсумкова звітна конференція з педагогічної практики студентів магістратури освітньої програми «Середня освіта (Природничі науки)»

У ЗНУ відбулася підсумкова звітна конференція з педагогічної практики студентів магістратури освітньої програми «Середня освіта (Природничі науки)»

У ЗНУ відбулася підсумкова звітна конференція з педагогічної практики студентів магістратури освітньої програми «Середня освіта (Природничі науки)»
16.12.2019 15:39 Все Головні новини Факультети Математичний Звітна конференція з практики освітня програма Середня освіта (Природничі науки)

13 грудня у Запорізькому національному університеті відбулась звітна конференція за підсумками проходження педагогічної практики студентами 1 курсу магістратури освітньої програми «Середня освіта (Природничі науки)».

Практику, яка розпочалася 11 листопада і тривала до 7 грудня, пройшли 9 студентів біологічного факультету. Її основною метою є закріплення на практиці теоретичних знань з педагогіки та методики викладання природничих дисциплін, отримання цілісного уявлення про педагогічну діяльність в рамках учбового закладу, розвиток власних педагогічних здібностей, оволодіння сучасними технологіями навчання школярів курсу «Природничі науки», освоєння методики викладання уроків різних типів з природничих наук, реалізація знань, умінь і навичок, ознайомлення та вивчення планування роботи вчителя природничих дисциплін і класного керівника, ознайомлення з досвідом роботи кращих вчителів школи.

Участь у підсумковій конференції з педагогічної практики взяли завідувач кафедри фізики та методики її викладання, доктор пед. наук, професор, гарант освітньої програми «Середня освіта (Природничі науки)» Олександр Іваницький та керівник педагогічної практики, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Тихонська. Вони привітали студентів із успішним завершенням практики та побажали їм натхнення і успіхів у подальшій роботі. Так, Олександр Іваницький відзначив, що вивчення дисципліни «Природничі науки» в нашому регіоні відбувається в експериментальному режимі і сьогодні спеціальність «Середня освіта (Природничі науки)» є найбільш дефіцитною в Запорізькому регіоні, адже не вистачає кваліфікованих педагогічних кадрів для шкіл для викладання такого курсу. Олександр Іванович також наголосив, що студенти магістратури ЗНУ будуть першими випускниками в нашому регіоні, які отримають диплом за освітньою програмою «Середня освіта (Природничі науки)».

Відзначимо, що ліцензована ця освітня програма була у 2018 році, а у 2019 році здійснено перший набір студентів за інтегрованою освітньою програмою «Середня освіта (Природничі науки)». Освітня програма передбачає підготовку фахівців зі спеціальності 014 Середня освіта за предметною спеціальністю 014.15 Середня освіта (Природничі науки). При цьому, випускники цієї освітньої програми здобувають такі фахові (предметні) компетентності, як володіння методиками навчання природничих дисциплін, викладання дисциплін хімія, фізика і біологія тощо. 

За словами керівника педагогічної практики Наталії Тихонської, були налагоджені контакти із школами для проходження практики студентів ЗНУ. Зокрема, студенти проходили практику на базі запорізьких шкіл, де запроваджено новий інтегративний навчальний курс для 10-11 класів «Природничі науки», а саме у: гімназіях № 31, 45, ЗВНК № 42 та у Запорізькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 100. Так, в рамках 4-тижневої педагогічної практики студенти першого курсу магістратури ознайомились з освітнім процесом, з класами, з обов’язками студентів-практикантів, з вимогами школи, системою навчально-виховної роботи, матеріально-технічною базою, відвідали шкільні уроки курсу «Природничі науки», самостійно проводили такі уроки з використанням інноваційних методів навчання. Також студенти протягом практики провели позакласні і виховні заходи на такі теми: «Обираєш професію – обираєш долю», «Посвята в юні хіміки», «Голодомор 1932-1933 рр. – біль серця всієї України», «Торгівля людьми», «Протидія булінгу», а також батьківські збори у формі тренінгу «Батьківське щастя: виховання без насильства».

Крім того, студенти завдяки такій практиці здобули навички роботи з класним колективом, навчились розподіляти навантаження під час уроку, враховуючи вік і психологічні особливості дітей, навчились організації продуктивної взаємодії з класом, познайомились з побудовою уроку, методикою його проведення, особливостями оцінювання практичних вправ, правилами і нормами оформлення документації, написання конспектів уроків,  набули досвід експериментальної і практичної діяльності, розширили уявлення про організацію навчального процесу, удосконалили вміння написання конспектів і проведення уроків із застосуванням новітніх методик викладання природничих дисциплін (метод проєктів), використанням різних форм роботи (індивідуальних, фронтально-колективних, групових), різних прийомів (логічне мислення, еврістична бесіда, самостійна робота з матеріалом, метод Fishbone, критичне мислення, візуалізація причино-наслідкових зв’язків).

Під час конференції студенти Іван Баранов, Альона Ніколаїшина, Юрій Панченко, Оксана Петрюк, Максим Чопок, Ірина Шац розповіли про набуті ними практичні навички, знання та досягнення в обраній ними галузі, поділились власним досвідом роботи та розповіли про складнощі роботи. В ході практики студенти мали змогу оволодіти теоретичними та практичними основами педагогічної діяльності, дослідити освітній і методичний процес, а також отримати можливість ближче ознайомитися з усіма особливостями своєї майбутньої професії та перевірити рівень своїх знань і навичок.

Під час конференції студенти представили аудиторії свої відеопрезентації звітів з практики. Вони розповіли не лише про результати своєї роботи, але й про свої враження від виконання творчих завдань.

Під час презентації звітів студентам ставили запитання щодо особливостей проходження практики, набутих ними знань та вмінь. Зокрема, керівник практики Наталія Тихонська зауважила, що практика для студентів є основою, яка дає можливість студентам в подальшому реалізувати всі свої вміння і знання. Крім того, під час проходження практики студенти отримують безцінний досвід та унікальну можливість опанувати майбутню професію.  Керівник практики висловила сподівання, що і в подальшому студенти будуть демонструвати сумлінне ставлення до проходження практики та високі результати. Також Наталія Іванівна подякувала адміністраціям шкіл за можливість проходження практики студентами ЗНУ, висловши сподівання на подальшу співпрацю.

 

Схожі новини