
Чотирнадцятого грудня в інженерному інституті Запорізького національного університету відбувся День інженерних знань. До участі були запрошені учні шкіл та коледжів Запоріжжя та області. Організаторами заходу стали директор інституту Геннадій Коломоєць, заступники деканів з профорієнтаційної роботи усіх факультетів: Аліна Ніконова (ФЕЕІТ); Віктор Проценко (ФМ); Вікторія Світлична (ФБЦІ); Лев Феофанов (ФЕМ).
Урочистий захід відкрив проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах. Віктор Аркадійович зазначив, що здобути технічну освіту нелегко, вона потребує зосередженості, логічного мислення, високого загального рівня, постійного розвитку особистості. Але воно того варте, бо саме технічна освіта гарантує молоді успішне майбутнє. Віктор Аркадійович побажав гостям інженерного інституту, щоб отримані під час заходу знання допомогли вірно обрати спеціальність, предмети для складання ЗНО, а також своєчасно зареєструватися на нього.
Однією з переваг технічних спеціальностей ЗНУ Геннадій Коломоєць вважає значну кількість бюджетних місць, а це можливість отримувати стипендію й не лише від держави, а й від холдингу «Метінвест». Підкреслив Геннадій Павлович і те, що наші студенти не лише навчаються, а й розвивають свої таланти, займаючись у творчих гуртках і спортивних секціях. Звернув увагу присутніх Геннадій Коломоєць і на те, наскільки зручно розташовані гуртожитки інституту, де мешкають іногородні студенти.
Потреба держави у фахівцях технічного напрямку, зазначив Геннадій Павлович, підтверджується особливими умовами, які надаються студентам – майбутнім інженерам. Цього року очікується, що вартість навчання для таких студентів буде в 1,5 разів нижчою, ніж для гуманітаріїв. Однак щоб стати студентами технічного напрямку, треба «мудро обрати предмети ЗНО». Реєструючись для вступу, слід обрати спеціальність, а потім звернути увагу й на назву освітньої програми. І тоді абітурієнти напевно стануть студентами саме інженерного інституту ЗНУ.
Для того, щоб абітурієнти змогли зорієнтуватися в непростій системі вступу до ЗВО, перед слухачами виступив заступник голови приймальної комісії ЗНУ Микола Світанько. Він прокоментував умови вступу до закладів вищої освіти-2020 та звернув увагу на те, що саме для вступу на інженерні спеціальності додається додатковий коефіцієнт для збільшення балів ЗНО. Звернув увагу присутніх Микола Вікторович і на необхідну кількість балів, а також на кількість заяв, які можна подати для вступу на місця державного замовлення, а також за рахунок фізичних і юридичних осіб, а також чим відрізняються умови вступу для випускників шкіл і коледжів.
Дуже емоційно розповідали про перспективи навчання на тій чи тій спеціальності, цікаву наукову роботу, практичні заняття в діючих лабораторіях і на підприємствах студенти факультетів, не обминули вони увагою і незабутнє студентські роки. А чудові виступи артистів, стали справжньою прикрасою свята.
Після офіційної частини гості відвідали кафедри, на яких вони планують навчатися, спілкувалися з викладачами, знайомилися з винаходами науковців. На кафедрі електронних систем гостей зустріли професор Тетяна Критська, доцент Дмитро Алексієвський і інші викладачі. Школярі побачили унікальну розробку вітрогенератора, подивилися, як навіть дуже брудна вода стає прозорою й чистою після використання озонатору тощо.
У лабораторних умовах гості побачили, як саме відбувається обробка металів, їх плавлення тощо. Ознайомитися з цими процесами учням допомагали професор Олександр Явтушенко, доцент Віктор Проценко та інші. Із захопленням дивилися гості і на роботів, розроблених студентами ФМ під керівництвом доцента Наталії Міняйло й викладача Сергія Востоцького.
Спробувати себе на місці тих, хто створює будинки майбутнього, гості змогли у лабораторіях ФБЦІ, де викладач кафедри ПЦБ Роман Самченко навчив їх керувати підйомним краном, а декан ФБЦІ Олександр Федченок і професор Юрій Єгоров презентували абітурієнтам-архітекторам творчу студію.
Побачити, як у повітрі рухається дрон, виконуючий всі забаганки керуючого, а також дізнатися, як стати справжнім програмістом, надали можливість доценти кафедри ПЗАС Наталія Полякова й Анатолій Безверхий.
Майбутнім економістам, бухгалтерам, фінансистам, управлінцям, менеджерам тощо в цікавій і неординарній формі розповіли про перспективи професій і незабутнє життя на ФЕМ завідувач кафедри ОАОА Тетяна Меліхова, доценти Олександр Фурсін, Лев Феофанов та інші викладачі.
Цікавою для усіх без винятку гостей стала «зустріч» з «Федею» – роботом-тренажером, що дозволяє перевірити свої знання з надання першої невідкладної допомоги постраждалим. У цьому відвідувачам допомагала асистент кафедри ПЕОП Інна Ткаліч.
Гостинно зустріла студентів коледжів і кафедра тепло- та гідроенергетики. Для майбутніх фахівців цієї галузі завідувач кафедри Андрій Чейлитко провів цікавий майстер-клас у діючий лабораторії енергоефективності й енергозбереження (завідувач Тетяна Черненко). У проведенні заходу допомагали завідувач лабораторією ТГЕ Оксана Шараєва й провідний фахівець ТГЕ Станіслав Шолохов.
Дуже цікавим для студентів коледжів став інженерний квест, який підготували викладачі кафедри МЕІС – професор Зоя Ніконова, доценти Оксана Небеснюк і Аліна Ніконова. Учасники квесту, крім бурхливих емоцій і гарного настрою, отримали оригінальні пам’ятні призи. Несподіванкою для гостей став «солодкий стіл», під час якого вони мали можливість ближче познайомитися зі своїми майбутніми викладачами й детальніше дізнатися про майбутню професію.
Адміністрація вдячна всім, хто взяв активну участь у підготовці та проведенні Дня інженерних знань за творчий підхід до реалізації проекту.
Інженерний інститут