Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю зібрала школярів міста та студентів факультету журналістики на Марафон написання листів-2019

Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю зібрала школярів міста та студентів факультету журналістики на Марафон написання листів-2019

Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю зібрала школярів міста та студентів факультету журналістики на Марафон написання листів-2019
17.12.2019 15:35 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультет журналістики соціальна акція співпраця зі школами Марафон написання листів-2019

Шостого грудня 2019 року координаторка всесвітнього руху, що об’єднує понад 7 мільйонів людей, які вважають боротьбу з несправедливістю своєю особистою справою, Amnesty International в Запоріжжі, д. соц.ком., викладачка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики В. А. Ковпак вже вп’яте за підтримки І. В. Олійник, методиста НМЦ Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради збирають школярів міста та їх вчителів на Марафон написання листів – глобальну правозахисну акцію, яка проходить одночасно у більш ніж 200 країнах світу, щорічний захід Amnesty International, приурочений до Дня прав людини (10 грудня), у рамках якого люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними. Така зустріч для організаторів та закладів середньої освіти Запоріжжя стала в цьому році ювілейною, ще більш масштабною, ще більш емоційною і найбільш, з-поміж інших років, результативною!

Близько 150 учнів, активних, небайдужих, свідомих та готових до активізму, взяли участь в акції, що інформує, мотивує, допомагає комунікувати, закликає діяти та дає змогу реалізувати добрі справи за допомогою підписів у петиціях до владних структур та написаних листах підтримки героям та героїням Марафону.

Цього року Марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою. Традиційно захід розпочинався із озвучення прикладів досягнутих перемог минулорічних Марафонів, до яких, до речі, були причетні деякі учні, які не перший раз задіяні у цій ініціативі, – напр., Муххамад Бекжанов (Узбекистан), журналіст, що провів у в’язниці 17 років за свої статті про порушення прав людини в Узбекистані, звільнений у 2017 році, Теодора Васкес (Сальвадор), несправедливо засуджена до 30 років за народження мертвої дитини, звільнена у 2018 році, і, нарешті, Олег Сенцов (Україна), заарештований у 2014 році в Криму за сфабрикованими обвинуваченнями, звільнений у 2019 році. Щемливо було згадувати про особисті повідомлення школярів та студентів, які у день звільнення політв’язнів , зокрема Олега Сенцова, писали, що відчувають свою крихітну, але причетність до такої значущої події, адже у їх пам’яті спливали їх листи підтримки, написані Олегу під час акцій.

Відеоролик «Історія прав людини», презентація історичного становлення Amnesty International Ukraine, відеосторі Оксани Мамченко та її дітей, цьогорічної героїні з України, що просить захисту від 20-річного домашнього насильства, мотивувальні відео щодо солідарності у захисті прав і свобод людини – той інформаційно-комунікаційний капітал організації, що занурює присутніх у правозахисний дискурс повною мірою. Про що свідчать цитати з листів школярів: «На прикладі відео ми зрозуміли, що за права людей боролися та вмирали, вставали війська, – і усе це заради проголошення Декларації прав людини…права людини мають бути для всіх однаковими: від вчителя до банкіра, від безхатька до держслужбовця», – пише Марія-десятикласниця.

Щороку вражають висловлені публічно вголос чи у листах думки юнаків та юначок Запоріжжя – це покоління, яке точно знає сенс слів «свобода», «право голосу», «права людини», «дискримінація» тощо, вони проводять паралелі справ героїнь та героїв із українськими реаліями, вони щиро і непозірно схиляють голови під час хвилини мовчання за загиблими громадськими діячами – героями та героїнями минулорічних Марафонів, зокрема Катю Гандзюк, та наших військових, адже зустрілися ми у День Збройних Сил України. Вони гордо приміряють на себе статус «волонтер/ка» після участі у правозахисній акції. Вони починають листи засудженому Емілю з Білорусії так: «Білорусь – республіка, що знаходиться поруч із нами. І мені лячно усвідомлювати, що така ситуація може статися зі мною чи моїми друзями в моїй країні. Лячно, що таке відбувається «по сусідству»»; Маґаї Матіолу Нґонґу, підлітку з Південного Судану, засудженого до страти без адвоката: «Якби я побачила таку новину у соцмережі серед тисячі інших, то вирішила б, що це фейк. Так не може і не повинно бути!». Проникливість і занурення дітей в епістолярну діалогову комунікацію зачіпає за живе: «Тобі зараз важко, я розумію це…У всіх в житті бувають складнощі, це виклик Всесвіту – він хоче, аби ти вистояв. І ми теж цього хочемо – учасники Марафону, і твоя родина, і ти повинен впоратися, бо в тебе вірять декілька тисяч людей. Я, правда, хочу тебе підтримати, це важливо для мене. Одного разу ти прокинешся в затишній кімнаті, навколо будуть яскраво-помаранчеві відблиски від вранішнього сонця, а за вікном шепотітимуть липи. І ти зрозумієщ, що все добре» – пишуть запоріжці Емілю у Білорусь.

Запорізька гімназія № 28 здивувала професійним підходом до маркування учасників – іменні брендовані бейджі з гаслом («Ти маєш силу рятувати!»), логотипом всесвітньої організації (свічка у тюремному дроті), що засвідчує усвідомленість та виваженість участі в проєкті, поважне ставлення до події.

Але вражають не тільки емоції та народжені смисли, вражають цифри цьогорічного Марафону: 719 підписів та 84 листи.

Це спільний результат студентського (ІІІ курс «рекламістів», «журналістів» та «видавців») та школярського активізму щодо 8 справ із різних країн світу!

-         Україна: потребують захисту від домашнього насильства Оксана Мамченко та її діти: 92 підписи, 38 листів;

-         Греція: їм загрожує ув'язнення за порятунок життів, Сара Мардіні та Шон Біндер: 92 підписи, 4 листи;

-          Іран: 16 років в'язниці за право не носити хіджаб, Ясаман Ар'яні: 91 підпис, 16 листів;

-          Китай: насильницьки зниклий, запроторений до таборів Їліясицзян Рехеман: 88 підписів, 1 лист;

-         Південний Судан: підлітку загрожує страта, Маґаї Матіоп Нґонґ: 82 підписи, 6 листів;

-          Мексика: затриманий та побитий поліцією Хосе Адріан: 91 підпис, 7 листів;

-          Філіппіни: постраждала від тайфуну вимагає гідності Марінель Сумоок Убальдо: 82 підписи, 4 листи;

-          Білорусь: ув'язнений підліток мріє про свободу, Еміль Астравко: 101 підпис, 8 листів.

Брендовані наліпки стали маркером для юних поборників за права людини, а значками відзначили доповідачів.

Завдяки заст. декана факультету журналістики Ганні Баранецькій ми змогли поділитися з присутніми брендованими наліпками «рекламістів та піарників», адже відтепер учні зможуть поширювати ті цінності та ідеали, які для себе окреслили на заході, а завдяки відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ забезпечили учнів інформативним виданням – черговим номером обласної академічної газети «Запорізький університет».

А поки – підписуймо петиції онлайн! Як показав наш власний з вами досвід – це результативно!

Дякую за допомогу в організації першому курсу «інформаційників» (групі 6.0299 ід): Візнюк Олені, Марочкіній Дарині, Остряниці Катерині, Симоненко Дарині, Сокол Анастасії, Таточенко Анастасії, Таточенко Катерині (у рамках дисципліни «Теорія та практика референтської діяльності» з теми «Організація публічних заходів»).

 

Вікторія Ковпак,

координаторка акції

 

Більше дізнатися про захід можна, переглянувши відео за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1_zEF4tUGbstkKC3yfXp3I8YXju-yFx9y/view?fbclid=IwAR3-rmbynnx2xkFWP6B4SNj9uHemvIuOBzV31qDn8DUQJGRwaazGoYIfBqs


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=135894464518567

 

Схожі новини