Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ естонсько-український семінар «Багатомовність та інновації в освіті» зібрав близько 200 запорізьких освітян

У ЗНУ естонсько-український семінар «Багатомовність та інновації в освіті» зібрав близько 200 запорізьких освітян

У ЗНУ естонсько-український семінар «Багатомовність та інновації в освіті» зібрав близько 200 запорізьких освітян
18.12.2019 16:33 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології міжнародна діяльність проєктна діяльність міжнародний семінар естонсько-українська співпраця

Сімнадцятого грудня в Запорізькому національному університеті провели міжнародний семінар «Багатомовність та інновації в освіті». У заході взяли участь близько 200 учасників – вчителів шкіл і викладачів закладу вищої освіти м. Запоріжжя, зокрема до обговорень в робочих групах актуальних питань сучасної освіти приєдналися представники різних факультетів ЗНУ.

Варто відзначити, що захід відбудеться згідно з результатами відбору проєктів Міністерством закордонних справ Естонії, на якому переміг проєкт «Естонія-Україна: співпраця в галузі багатомовної освіти», поданий доцентом кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЗНУ Олександрою Головко. Загалом, співпраця Запорізького національного університету із закладами вищої освіти Естонії вже нараховує кілька років: вона розпочалася в 2016 році. Відтоді спільними зусиллями естонські й запорізькі освітяни провели кілька масштабних міжнародних заходів, зокрема присвячених багатомовності в освіті й викладанню предметів іноземними мовами.

Про це, зокрема, йшлося напередодні семінару під час зустрічі естонських учасників-керівників робочих груп семінару та співробітників ЗНУ. Запорізький національний університет під час цієї зустрічі представляли проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул, доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських й Олександра Головко. До запорізького вишу завітали гості з Естонії – Крістіна Каллас (Нарвський коледж Тартуського університету), Лехте Туулінг (Нарвський коледж), Татьяна Бабанская (Нарвська приватна гімназія), які вже не раз побували в ЗНУ, та Тейві Габріел (Кохтла-Ярвенська гімназія) й Кюллі Каллас (Їхвинська гімназія). Учасники зустрічі загадали про ключові моменти попередньої співпраці, обговорили особливості проведення міжнародного семінару й висловили сподівання на подальше співробітництво.

На початку семінару проректор Геннадій Васильчук привітав його учасників від імені ректора Миколи Фролова й усього багатотисячного колективу університету. Геннадій Миколайович висловив сподівання на те, що почута під час науково-методичного зібрання інформація буде цікавою й корисною для всіх його учасників. Адже на сьогодні, під час реформи освітянської галузі, педагоги мають відповідати на виклики сучасності й сприяти модернізації вітчизняної освіти. Крім того, спікер розповів про співпрацю ЗНУ з Естонією й, зокрема, з Нарвським коледжем Тартуського університету, про візит до Естонії й ознайомлення з її закладами освіти, про те, як в цій країні підходять до вирішення питання багатомовності в освіті та про те, чим завдячує запорізький виш такій міжнародній співпраці.

Також під час пленарного засідання перед учасниками заходу виступили: Крістіна Каллас) із доповіддю на тему: «Інтернаціоналізація для національних університетів – як стати інтернаціональним та залишитись національним» і Лехте Туулінг із розповіддю про «Систему дошкільної освіти в Естонії» (обидві – із Нарвського коледжу Тартуського університету). У минулому їхня співробітниця, а на сьогодні – директор навської приватної гімназії Татьяна Бабанская розповіла про «Розвиток приватних багатомовних шкіл в Естонії» на прикладі її гімназії.

Завуч Їхвинської гімназії Кюллі Каллас прозвітувала про «Основні ідеї Їхвинської гімназії та концепцію державних гімназій». А завуч Кохтла-Ярвеньскої гімназії Тейві Габріел поділилася досвідом «Як впроваджувати когнітивні та метакогнітивні навчальні стратегії в умовах технологічно опосередкованого вивчення мов». Насамкінець представниця ЗНУ Олександра Головно розповіла про «Проєкт “Естонія-Україна: співпраця в галузі багатомовної освіти”».

Усі виступи були інформативними й цікавими та супроводжувалися яскравими презентаціями. Зокрема, під час доповідей неодноразово наголошувалось, що в Естонії, через історичні причини, серед учнів шкіл багато білінгвів, які володіють естонською й російською мовами. А буває, що до цього в родині додається ще якась мова: українська, польська тощо. На сьогодні в цій країні докладають чимало зусиль, аби не робити учнів мономовними, а зберігати й розвивати всі мови, якими вони володіють. Естонський досвід щодо цього питання може бути цікавим і для українських освітян.

Після завершення пленарного засідання робота учасників семінару продовжилася в робочих групах. Засідання були присвячені таким темам: «Фактори успіху в освіті: результати участі Естонії у міжнародному тестуванні PISA» (керівник – Крістіна Каллас, Естонія), «Інтеграція процесу навчання та розвиток загальних навичок у дошкільному віці» (Лехте Туулінг, Естонія), «Багатомовність у школі: реалії та перспективи (досвід Естонії)» (Татьяна Бабансакая, Естонія), «Зміни в концепції навчання: інтерактивні методи, технології, інтерактивне викладання мови і предмету» (Кюллі Каллас, Естонія), «Методологія неформального вивчення мов і найкращі практики Естонії» (Тейві Габріел, Естонія), «Впровадження методології CLIL в проєкти eTwinning» (Наталія Гутарук, Топ-10 учителів України-2019, м. Запоріжжя), «Сучасні методи колекційної роботи з учнями з особливими освітніми потребами» (Тетяна Рудас, Тетяна Капшитер, Топ-10 учителів України-2019, м. Маріуполь), «Інтеграція критичного мислення в навчальний процес» (Світлана Запольських, ЗНУ) і «Участь у міжнародних проектах: рекомендації для викладачів» (Олександра Головко, ЗНУ).

Після, під час панельної дискусії, відбулося підбиття підсумків роботи семінару, під час якого учасники висловили своє враження від отриманої інформації, здобутих навичок і компетенцій. Крім того, всім учасникам семінару вручили сертифікати про участь у заході й підвищення кваліфікації.

Викладачі закладів вищої освіти та вчителі подякували організаторам за отриману інформацію, відзначивши корисність участі в таких міжнародних семінарах, де відбувалося осмислення й інтеграції досвіду іноземних колег, розгляд секретів педагогічної майстерності й досвіду успішної проєктної діяльності тощо. Вони висловили сподівання на подальше проведення міжнародних семінарах за участю представників закладів вищої освіти Естонії й України.

 

Таміла Тарасенко


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=136331037808243

 

Схожі новини