Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели звітну конференцію з навчальної діагностичної практики майбутніх соціальних педагогів

19.12.2019 13:48 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології освітній процес звітна конференція діагностична практика

На факультеті соціальної педагогіки та психології відбулась звітна конференція з навчальної діагностичної практики студентів 3 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 231 «соціальна робота» освітньої програми «соціальна педагогіка». Навчальна практика проходила з 11 листопада по 7 грудня на таких базах, як Запорізький багатопрофільний ліцей «Перспектива», Запорізькі ЗОШ І-ІІІ ступенів №№39, 52, Запорізька навчально-виховний комплекс №110, Запорізька гімназія №6 і КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів ‘’Козацький ліцей”».

Метою діагностичної практики є розвиток умінь комплексного соціально-педагогічного дослідження особистості та колективу школи та формування вміння інтегрувати теоретичні знання з основних  фундаментальних дисциплін при складанні соціально-педагогічних висновків та рекомендацій.

Серед завдань практики варто виокремити такі, як ознайомлення з діяльністю соціального педагога у школі, вивчення правового простору діяльності шкільного соціального педагога, розвиток умінь збору, обробки, інтерпретації інформації і встановлення соціального діагнозу, набуття умінь проведення бесіди, анкетування, опитування, спостереження, вторинного аналізу документів, ведення документації, формування умінь взаємодії з колегами для рішення проблем клієнтів і розвиток власних професійно-важливих якостей.

Під час звітної конференції її учасники доповідали про роботу, проведену під час проходження практики, про те, яких результатів вдалося досягти, із якими труднощами вони стикнулися та як їх подолали. Студенти зробили презентації своїх практичних досягнень, відповідали за запитання викладачів та співкурсників.

Приємно зазначити, що всі звітували про підтримку з боку навчальних закладів, де проходила практика. Необхідну допомогу в повному обсязі вони отримали від своїх керівників – соціальних педагогів. На кожній базі практики велась активна профорієнтаційна робота з залучення майбутніх студентів до лав ЗНУ. За результатами проходження навчальної практики будуть виставлені оцінки керівників від кафедри соціальної педагогіки.

Наталія Мамай,

завідувач навчальної лабораторії факультету СПП