Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Колектив історичного факультету вітає з ювілеєм доцента кафедри новітньої історії України Василя Гвоздика!

20.12.2019 10:09 Все Головні новини Факультети Історичний Історичний факультет ювілей привітання

Двадцятого грудня святкує свій ювілей видатний науковець і викладач історичного факультету – кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України Василь Гвоздик. Майже сорок років його життя пов’язано із історичним факультетом нашого вишу, випускником якого є Василь Степанович (у 1981 р.) і на якому він розпочав свою науково-педагогічну діяльність ще у 1987 році.

У студентські роки та одразу після закінчення на той час ЗДПІ Василь Гвоздик працював вчителем й водночас займався громадською роботою. А потім прийшов до вищої школи, де працював спершу асистентом, старшим викладачем на кафедрах історичного факультету. У 1991-1994 рр. навчався в аспірантурі. Із 2003 року – працює на посаді доцента кафедри новітньої історії України.

У 2002 р. Василь Гвоздик захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Південь України в революції 1917 – початку 1918 років». У 2011 р. йому присвоїли вчене звання доцента.

Галузь його наукових інтересів включає такі теми, як політична історія України 1917-1918 рр., партійно-політична боротьба в південноукраїнському регіоні доби Центральної Ради. Разом з іншими представниками історичного факультету він продовжує працювати над великою комплексною темою «Україна у ХХ столітті», яку розробляє наукова школа, очолювана професором Федором Турченком (започаткована у 90-х років ХХ століття). Багато своїх історичних розвідок, створених одноосібно або у співавторстві із колегами, Василь Гвоздик присвятив дослідженню рідного краю. Зокрема, йдеться про «Становище біженців в Олександрівському повіті Катеринославської губернії в умовах Першої світової війни (1915-1916 рр.) (Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. 2012), «Дискусія архітекторів щодо майбутнього соцміста Південно-Східної України у 1920-1930-ті рр.» (Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету, 2014). Він також автор – навчальних та навчально-методичних посібників, що їх створив науковий колектив кафедри і факультету.

Василь Гвоздик – ще й активний громадський діяч, неодмінний учасник конференцій, семінарів й інших наукових заходів. Для студентів історичного факультету він викладає низку курсів та спецкурсів. Ювіляр також виконує на факультеті профспілкову, профорієнтаційну роботу, зокрема очолює журі конкурсів науково-дослідних робіт МАН з історії України, входить до складу оргкомітету конференцій для студентської та учнівської молоді тощо.

Шанований колегами та молоддю, Василь Степанович завжди сповнений оптимізму, налаштований на позитив і впевнено крокує вперед. У цей знаменний день увесь колектив історичного факультету та університету щиро вітає ювіляра і бажає, аби жага творити добро, справедливість ніколи не залишали його. А життєвої наснаги надавали щоденні радісні моменти від спілкування із рідними, колегами, однодумцями й  численні щирі привітання, які цього дня лунають на Вашу адресу, Василю Степановичу!