Вчителі Широківської громади ознайомились у ЗНУ з електронними і друкованими ресурсами Наукової бібліотеки з тематики НУШ та можливостями лабораторії початкової і дошкільної освіти

20 грудня до Запорізького національного університету на екскурсію завітали близько 30 педагогічних працівників Широківської громади аби познайомитись із фондом бібліотеки, можливостями роботи Залу електронних ресурсів Наукової бібліотеки ЗНУ, її електронними каталогами та літературою, пов’язаною із тематикою Нової української школи, а також з можливостями лабораторії початкової і дошкільної освіти, відкритої за підтримки представників The LEGO Foundation (Королівство Данія).
Ця екскурсія була організована начальником відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галиною Микитів спільно з представниками Наукової бібліотеки та факультету соціальної педагогіки та психології. Зокрема, директор Наукової бібліотеки Ніна Чала познайомила гостей університету із загальним зібранням друкованих та електронних книжкових і періодичних видань бібліотеки, яке налічує понад 1 млн 288 тисяч примірників, а також розповіла про фонд нових наукових періодичних видань, про історію видань і бібліотеки, про підручники, за якими вчились в жіночій гімназії в 19 ст. – на початку 20 ст., про унікальний фонд рідкісних книжок, виданих до 1945 року, серед яких прижиттєві видання класиків. Так, найдавнішою книгою у колекції фонду є видання 1790 року «Словарь Академии Россійской» з Караїмської національної бібліотеки – найпершої єдиної національної бібліотеки караїмів України. Учасників екскурсії познайомили з можливостями навчального, художнього, наукового абонементу, читального залу філологічної літератури, відділу науково-технічної обробки, пояснили як шукати друковані і електронні видання за допомогою електронного каталогу, як шукати періодичні видання. Треба відзначити, що бібліотека щороку передплачує понад 130 періодичних видань з питань педагогіки, психології і середньої освіти.
Крім того, завідувач відділу автоматизації Наукової бібліотеки Світлана Сівак познайомила педагогів з особливостями роботи залу електронних ресурсів, сайту Наукової бібліотеки, електронного каталогу. Зокрема, вона розповіла про можливості доступу до баз даних Scopus та Web of Science, до баз цитування, як користуватись оцифрованими виданнями, як працювати з бібліографічною інформацією, як зареєструватись на сайті Наукової бібліотеки, як здійснити запит і замовити літературу, як користуватись розширеним переліком полів пошуку в електронному каталозі, як формувати списки літератури, як шукати літературу за класифікаторами тощо. Відзначимо, що фахівці бібліотеки підготували для педагогів також список літератури, присвяченої НУШ. Представники Наукової бібліотеки запропонували вчителям скористатися послугами книгозбірні й нагадали, що для пошуку видань можна скористатися електронним каталогом в режимі online, обравши відповідний link у стрічці меню web-сайту бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/ або завантаживши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет (баннер LibClient Android на web-сайті бібліотеки). Інформацію про нові книги надають сервіси на сайті: «Нові надходження» та віртуальні книжкові виставки «Подаровані книги» та «Нові надходження», а також подається інформація і на сторінці Facebook https://www.facebook.com/libraryZNU.
В лабораторії початкової і дошкільної освіти, відкритої в цьому році, доцент кафедри соціальної педагогіки факультету соціальної педагогіки та психології, експерт з сертифікації вчителів Юлія Зубцова познайомила вчителів з особливостями підготовки студентів факультету соціальної педагогіки та психології – майбутніх фахівців дошкільної освіти, шкільної освіти й спеціальної освіти до роботи в НУШ. Педагоги Широківської громади мали нагоду дізнатися про досвід використання інноваційних методик у сучасних закладах освіти (методика 6 цеглинок, спеціальний практико-орієнтований курс «Навчання через гру» - пілотний проєкт ігрових методів навчаня в групах), про співпрацю ЗНУ з The LEGO Foundation та Міністерством освіти і науки України, про інструменти навчання, а також про навчальні плани підготовки студентів, які відповідають запитам і принципам НУШ. Гостей познайомили з можливостями курсів підвищення кваліфікації за педагогічними програмами, участі в «Play Fest», з умовами вступу і можливостями здобуття фахової освіти на рівні бакалавра і магістра на факультеті соціальної педагогіки та психології за такими освітніми програмами: «Соціальна педагогіка», «Психологія», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Спеціальна освіта» тощо. Також вчителям продемонстрували методичні матеріали для занять (конструктори LEGO Duplo, Lego System) підручники, спеціальні меблі і мобільні парти з нахилом для вироблення каліграфічного письма, пуфи для відпочинку, мультимедійну дошку з проектором, різні навчальні осередки лаборатрії (куточок гри, досліджень, творчості, стіл для пісочної терапії, бізіборди для розвитку дрібної моторики, стенд з правилами класу, стенди «Мій настрій», «Ранкові повідомлення», осередок навчання, навчальну літературу та інше). Також в рамках цього заходу учасники обговорили важливі проблемні питання інклюзивного навчання, впровадження ігрових і групових методів навчання, наповнення класів методичними матеріалами, фінансування галузі дошкільної, початкової і середньої освіти тощо.
Олена Переверзєва
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=138172757624071