Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до обговорення проблематики забезпечення гендерної рівності в публічній службі

Правники ЗНУ долучилися до обговорення проблематики забезпечення гендерної рівності в публічній службі

Правники ЗНУ долучилися до обговорення проблематики забезпечення гендерної рівності в публічній службі
23.12.2019 13:28 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет засідання круглого столу наукова діяльність гендерна рівність

20-21 грудня на базі Навчально-наукової лабораторії з дослідження проблеми службового права НАПрН України відбулося засідання дискусійного «круглого столу», присвяченого проблематиці правового регулювання забезпечення гендерної рівності у публічній службі. Серед його учасників були, зокрема представники юридичного факультету ЗНУ.

Участь у заході взяли представники провідних закладів вищої освіти та наукових установ України, зокрема: Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського гуманітарного університету Національного університету «Дніпровська політехніка».

 До роботи також приєдналися представники органів державної влади та місцевого самоврядування Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Харківської, Полтавської областей, а також громадських організацій: ВГО «Союз юристів України», ВГО «Асоціація правників України», Норвезька рада у справах біженців в Україні, Європейський центр верховенства права, Асоціація фахівців адміністративного права та ін.

Учасники заходу детально обговорили проблеми гендерної рівності, правових стандартів її забезпечення, імплементації міжнародно-правових стандартів забезпечення гендерної рівності у службове законодавство України, специфіки врегулювання відповідних питань щодо окремих різновидів публічної служби, виокремили кілька «базових» проблемних блоків у правотворенні та правозастосуванні стосовно різних аспектів гендерної рівності в Україні та напрацювали низку пропозицій для профільного комітету Верховної Ради України, які підготували для подання та обговорення.

«Родзинкою» заходу також було обговорення унікального видання Єнн Скейлз «Фемінізм у праві. Активізм, юридична практика та правнича теорія», презентованого Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» в рамках реалізації українсько-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», як спроба привернути увагу юридичної спільноти до феміністичної теорії права, фемінізму крізь призму верховенства права, важливості гендерної рівності в правовому регулюванні суспільних відносин загалом і публічній службі зокрема.

 

Юридичний факультет

 

Схожі новини