Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався курс із формування навичок критичного мислення для викладачів англійської мови

24.12.2019 09:06 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології підвищення кваліфікації курс англійської для викладачів і вчителів проєктна діяльність грант

У ЗНУ на факультеті іноземної філології за ініціативи доцента Олександри Головко триває освітньо-методичний курс тренінгів, спрямований на підвищення кваліфікації і професійний розвиток вчителів та викладачів англійської мови. Метою заходу є формування навичок критичного мислення через викладання англійської мови – «Developing critical thinking skills in English». Учасниками тренінгів цього разу стали викладачі та вчителі освітніх закладів не тільки Запорізької області, а й Дніпропетровської, Донецької, Сумської – це майже 30 осіб. Варто відзначити, що до цієї цільової аудиторії також долучилися й представники факультету соціальної педагогіки та психології та факультету іноземної філології ЗНУ.

Нагадаємо, грантовий проєкт триває за підтримки посольства США. Як і попередній такий захід, що проходив наприкінці жовтня, він розрахований на тиждень тренінгів, які триватимуть із 23 по 27 грудня безпосередньо на базі ЗНУ. Після цього на викладачів чекає ще кілька навчальних блоків: 28 грудня – 15 лютого проходитиме онлайн-навчання за курсом «Критичне мислення для освітян» (автор: професор Сергій Терно, платформа Prometheus, 30 годин), також паралельно із цим – із 13 січня по 15 лютого – триватиме курс незалежних досліджень (30 годин), насамкінець 15 лютого будуть підбиті підсумки, а учасникам курсу вручатимуть сертифікати про підвищення кваліфікації.

Отже, 23 грудня, розпочалися тематичні тренінги, які проводять для гостей університету викладачі ФІФдоценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко та Світлана Запольських, а також доцент кафедри англійської філології Марина Залужна. Вони підготували для гостей низку цікавих програм та актуальних підбірок, під час розгляду яких застосовуються різноманітні фори індивідуальної та групової роботи. Вони спрямовані на формування базових скілів, які надалі учасники впроваджуватимуть у навчання учнівської та студентської молоді задля їхнього мотивування й формування в них навичок критичного мислення.

Так, у рамках курсу першого дня відбулося кілька тренінгів, які передбачали вступний розділ до курсу, а також наступні теми: «Мультилінгвальність і чому ми вивчаємо інші мови», «Множинність інтелектів і типів грамотності», «Методологія грамотності».

Під час наступних тренінгів учасники розглянуть також теми, присвячені інтегрованому критичному мисленню, різноманітним формам інтелектуальності. Це допоможе викладачам опановувати методологію формування в учнів відповідних базових скілів на заняттях з англійської мови тощо.

Олена Хлистун

Фотогалерея: