Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели традиційну підсумкову конференцію трудового колективу

У ЗНУ провели традиційну підсумкову конференцію трудового колективу

У ЗНУ провели традиційну підсумкову конференцію трудового колективу
24.12.2019 10:36 Все Головні новини Факультети Конференція трудового колективу

Сімнадцятого грудня у Запорізькому національному університеті відбулася підсумкова конференція трудового колективу. Усього в заході взяли участь 198 представників факультетів, структурних підрозділів та студентського самоврядування при максимально можливій кількості делегатів – 250 осіб (статутний склад конференції). Учасники зібрання заслухали звіт ректора ЗНУ Миколи Фролова про стан виконання умов контракту і Колективного трудового договору у 2019 році.

Під час заходу також йшлося про затвердження змін та доповнень таких важливих документів, що регламентують діяльність ЗНУ, як Колективний договір, Статут університету.

Відзначимо, що це друге засідання конференції трудового колективу ЗНУ в об’єднаному форматі з дещо оновленою процедурою на підставі нових процедурних засад, закладених в Статуті університету. Голова постійно діючої мандатної комісії конференції трудового колективу ЗНУ Дамір Бікулов оголосив на початку заходу, що на засіданні присутній кворум, а всі рішення, ухвалені учасниками конференції, легітимні. Також він нагадав, що відбулась ротація 3 членів конференції. Головуючим засідання був обраний перший проректор Олександр Бондар.

Учасники проголосували за затвердження президії конференції у складі ректора ЗНУ Миколи Фролова, першого проректора Олександра Бондаря, голови первинної профспілкової організації університету Бориса Павловського та голови студентської ради Світлани Корнієнко.

У своєму звіті ректор ЗНУ Микола Фролов доповів про основні досягнення колективу університету у цьому році, окреслив плани і стратегії майбутньої роботи. Так, ректор наголосив, що у 2019 році ЗНУ продовжив політику відкритості, інформування про події і життя університету та діяльність у режимі сталого розвитку. Це, на його думку, є ознакою конкурентоспроможності університету, його прагнення до нових досягнень і перемог. Адже ЗНУ є відкритим і демократичним університетом, в якому панує атмосфера взаємної підтримки, взаємоповаги, взаємодовіри і який є найбільшим навчально-виховним закладом Запорізької області. Так, до ЗНУ приєдналась ЗДІА, збільшивши структуру університету, колектив студентів і співробітників та відкривши можливість підготовки студентів за інженерними спеціальностями. Ректор відзначив, що з огляду на введення формульного підходу фінансування вищої освіти та індикативних цін на навчання, будуть внесені корективи в діяльність університету. Також він звернув увагу на досягнення. Так, у ЗНУ з кожним роком не тільки зберігається контингент студентів, але і нарощується рівень здобувачів вищої освіти. Сьогодні в університеті навчається 16620 осіб (10.842 – на денній формі та 5.778 – на заочній формі), з них 28 % студентів бюджетної форми і 72 % студентів контрактної форми навчання. За результатами вступної кампанії 2019 року до ЗНУ зараховано на всі освітні ступені і освітньо-кваліфікаційні рівні 6028 студентів. Це є свідченням довіри абітурієнтів, конкурентоспроможності університету і високого рівня якості освітніх послуг та профорієнтаційної роботи.  Ректор закликав присутніх на заході вже зараз провадити плідну профорієнтаційну роботу на всіх факультетах, готуючись до вступної кампанії-2020, адже вступна кампанія – є ключем подальшого розвитку ЗНУ. Наголосив Микола Олександрович і на важливості розвитку системи освітніх послуг, ліцензуванні і акредитації, забезпеченні бюджетними місцями відповідно до законодавства всіх представників пільгових категорій студентів.

Зупинився ректор і на питаннях розвитку системи освітніх послуг. Загальний ліцензований обсяг університету збільшився на 1605 осіб і становить 37926 осіб. У ЗНУ здійснюється набір у 2019 році за 219 освітніми програмами (105 – бакалаврського рівня, 87 – магістерського рівня, 27 – рівня докторів філософії). У 2019 році проліцензовано 7 нових спеціальностей, збільшився ліцензований обсяг за 2 спеціальностями, акредитовано 3 напрями підготовки на бакалаврському рівні, 12 освітніх програм на магістерському рівні. Все це сприяє стабілізації контингенту студентів і створенню умов для бюджетного набору, зокрема для педагогічних спеціальностей. Також додаткові освітні послуги від Центру післядипломної освіти, Центру інтенсивного вивчення іноземних мов, Центру німецької мови, партнера Гете-інституту, Школи Конфуція дали змогу збільшити фінансові надходження до університетського бюджету. Зокрема, із китайською стороною була підписана нова угода про співпрацю, яка передбачає академічний обмін студентів і викладачів, створення Інституту Конфуція тощо.

Важливим, на думку ректора, є навчально-методичне забезпечення навчального процесу. Так, в університеті ведеться робота з удосконалення змісту навчальних програм, удосконалюється система вільного вибору 25 % дисциплін спеціалізації через електронну систему Moodle, удосконалюється зміст гуманітарної підготовки майбутніх фахівців. В університеті розроблено і затверджено 25 нових освітньо-професійних програм  підготовки здобувачів вищої освіти, підготовлено 188 найменувань навчально-методичних матеріалів  для забезпечення навчального процесу, ведеться модернізація матеріально-технічної бази, створена ресурсна база для поширення дистанційних методів навчання, впроваджуються мультимедійні засоби  у навчальний процес і з кожним роком кількість нових обладнаних аудиторій буде все більшою.

У своєму виступі Микола Фролов також проаналізував показники розвитку кадрового потенціалу, звернувши увагу на потребу збільшення і поліпшення якісного складу науково-педагогічних працівників, зокрема докторів наук. Так, ступеневу систему освіти у ЗНУ забезпечують 74 кафедри, на яких працює 712 науково-педагогічних працівників, з яких 88, 2 % мають науковий ступінь. Активно здійснюється в університеті і підготовка науково-педагогічних працівників в аспірантурі і докторантурі. У ЗНУ функціонує аспірантура з 27 спеціальностей, за якими навчаються 407 аспірантів, а в докторантурі навчаються 16 докторантів. При цьому, з кожним роком зростають показники захисту кандидатських дисертацій.

Проаналізував ректор і питання академічної доброчесності, інформаційного забезпечення освітньо-наукового процесу, розвитку науково-періодичних видань університету, розвитку і поповнення фонду Наукової бібліотеки, створення репозитарію, а також результати профорієнтаційної роботи, наголосивши на створенні ефективного моніторингу результатів працевлаштування випускників.

Плідними є і наукові здобутки університету, а також міжнародна, грантова і адміністративно-господарська діяльність. Забезпечено збільшення матеріальної винагороди за публікацію наукових робіт у Scopus та Web of Science. Так, з ініціативи ректора М.Фролова Конференція трудового колективу ЗНУ затвердила зміни до Колективного договору, які стосуються збільшення розмірів винагороди за публікації у виданнях, включених до баз Scopus та Web of Science. Відтепер за публікацію кожної статті  співробітникам виплачуватиметься винагорода у розмірі 4000 грн., а у випадку видання першого квартіля – 5000 грн. Ректор наголосив, що представники адміністрації університету завжди ладні підтримати тих, хто прагне розвивати свій науковий потенціал.

Микола Олександрович відзначив, що в університеті дбають про соціальний захист працівників та дотримання вимог законодавства про гарантії оплати праці. Також він проаналізував фінансові надходження, видатки на стипендіальне забезпечення, студентське самоврядування, на поліпшення матеріально-технічної бази, витрати на надбавки стимулюючого характеру, за сумлінну працю, матеріальну допомогу, індексацію зарплати, допомогу на оздоровлення, премії і винагороди за захист кандидатських і докторських дисертацій та динаміку зростання оплати праці. Зокрема, в порівнянні з минулим роком заробітна плата зросла на 1100 грн. Так, середня заробітна плата по університету складає 8.263 грн., а середня заробітна плата науково-педагогічних співробітників – 11663 грн.

У центрі уваги керівництва ЗНУ також зміцнення його матеріально-технічної бази, зокрема ремонт 1 корпусу, приміщень 3 корпусу, санвузлів, відкриття нових мультимедійних аудиторій, налагодження мережі WI-FI на території університету.

В обговоренні звіту та із пропозиціями після звіту ректора виступили декан  факультету журналістики Віктор Костюк, декан факультету будівництва та цивільної інженерії Олександр Федченок, завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Дамір Бікулов. Вони закликали присутніх на заході визнати роботу ректора задовільною та подякували Миколі Фролову за всі зусилля, докладені до розвитку та процвітання університету. Усі присутні на заході після завершення обговорення ухвалили вважати звіт ректора про стан виконання умов колективного трудового договору задовільним.

Також перед учасниками засідання виступив голова первинної профспілкової організації університету Борис Павловський. Він зазначив, що співробітники ППО докладають усіх зусиль, аби підтримати працівників університету та захистити їх трудові і соціальні права. Зокрема, це стосується гарантованих виплат щорічної допомоги на оздоровлення, додаткової відпустки за ненормований робочий день, матеріальної допомоги на оздоровлення дітей працівників. Ще одним важливим напрямком роботи профспілкової організації в університеті стала допомога в оформленні субсидій на проживання в гуртожитках. Також за рахунок профспілки, на пільгових умовах діти співробітників отримали змогу відпочити в дитячих оздоровчих таборах влітку. Співробітники університету мали змогу отримати знижку при відпочинку у спортивно-оздоровчому таборі на березі моря «Славутич». Борис Степанович також зупинився на таких важливих напрямках діяльності профспілкової організації, як забезпечення культурного дозвілля співробітників і студентів університету: члени профспілки ЗНУ мають можливість зі значними знижками отримати білети до місцевих театрів, філармонії та кінотеатрів, стати учасниками екскурсійних поїздок до інших міст України тощо. Крім того, до Нового року, 8 березня та Дня працівника освіти члени профспілки отримують солодкі подарунки. А в грудні в університеті влаштують ялинку для дітей співробітників із подарунками. Своєю чергою, ректор Микола Фролов подякував представникам первинної профспілкової організації за плідну взаємодію з керівництвом університету. Також він наголосив, що системна робота з виконання колективної угоди буде продовжена та відзначив важливість об’єднання зусиль на рівні кафедр університету, підтримки і розвитку демократичних засад університету, підтримки студентського самоврядування, підвищення відповідальності за якість освітнього процесу.

Перед учасниками конференції виступив і начальник юридичного відділу Костянтин Борисов. Він доповів про внесення змін і доповнень до Колективного договору та до Статуту ЗНУ шляхом викладення його у новій редакції та прозвітував щодо поточних змін в умовах Колективного договору, які стосуються організації діяльності і праці, забезпечення продуктивної зайнятості, збільшення виплат за наукові публікації, проведення моніторингу щодо виконання науково-педагогічними працівниками умов контракту Моніторинговою комісією тощо. Усі запропоновані увазі членів трудової конференції зміни були ухвалені.

Наприкінці заходу Микола Фролов привітав усіх його учасників із прийдешніми святами, побажав миру, оптимізму, натхнення та впевненості у завтрашньому дні, закликавши до консолідації зусиль заради подальшого розвитку університету в 2020 році.


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=138513107590036

 

 

 

 

Схожі новини