Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ та естонські експерти відвідали школи Запоріжжя й області

Викладачі ЗНУ та естонські експерти відвідали школи Запоріжжя й області

Викладачі ЗНУ та естонські експерти відвідали школи Запоріжжя й області
24.12.2019 12:58 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології Факультет журналістики факультет іноземної філології проєктна діяльність міжнародна діяльність багатомовна освіта

Минулого тижня запорізькі дошкільні та загальноосвітні заклади освіти мали унікальну можливість обмінятися досвідом з естонськими колегами-педагогами  у рамках українcько-естонського проєкту «Естонія – Україна: транскордонна кооперація у багатомовній освіті». Координаторами візитів стали представники ЗНУ – завідувач і доцент кафедри перекладу з англійської мови Світлана Запольских і Олександра Головко та заступник декана з міжнародної роботи факультету журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова.

Участь у проєкті взяли Запорізькі гімназії №№ 11 і 31, Запорізька спеціалізована школа з поглибленим вивченням хімії та біології №72, Запорізький ДНЗ ясла-садок № 145 «Дружна сімейка», а також навчальні заклади м. Гуляйполя Запорізької області. Учні та вчителі поспілкувалися із естонськими педагогами Татьяною Бабанскою (Нарвська приватна гімназія), Тейві Габріел (Кохтла-Ярвенська гімназія) й Кюллі Каллас (Їхвинська гімназія), викладачами Нарвського коледжу Тартуського університету Крістіною Каллас і Лехте Туулінг.

Візити були дуже насиченими, адже їх запланували для обговорення багатьох тем, серед яких – і система естонської освіти на рівні дитячого садка, середньої школи та вищих навчальних закладів, особливості дошкільного виховання, оцінювання школярів і студентів, освітнє середовище, багатомовність у освіті й умови вступу до університетів тощо. Українські викладачі й учні показали естонським колегам свої навчальні заклади, поділилися досвідом упровадження Нової української школи, а також систему організації дошкільної та загальноосвітньої ланок освіти в Україні.

І естонська, і українська сторони проєкту отримали надзвичайні враження та плани на майбутню співпрацю. До того ж, естонські гості відвідували запорізькі садочки і школи напередодні та безпосередньо в День Святого Миколая, тому, крім професійного досвіду, ще й отримали чудові новорічно-різдвяні емоції, адже українці показали свої звичаї святкування.

Наступним етапом співпраці в галузі багатомовної освіти буде залучення до реалізації проєкту учителів англійської мови.

 

Катерина Сіріньок-Долгарьова,

Факультет журналістики


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=138517350922945

 

Схожі новини