Викладачі ЗНУ – серед членів журі районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт від МАН

Нещодавно, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, відбувся районний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Цей конкурс, який є одним з провідних заходів МАН, проводиться з метою формування інтелектуального потенціалу нації. Цього року учні проводили дослідження за такими напрямками, як природничо-математичний (математика, географія, фізика, хімія, біологія, екологія); філологічний (українська мова та література, зарубіжна література, англійська мова); історично-правовий (історія, релігієзнавство); психологія.
З урахуванням досвіду наукової роботи в технічній галузіі до участі в журі з природничо-математичного напрямку були запрошені викладачі інженерного інституту доценти кафедри металургії факультету металургії Роман Воляр і Ольга Бережна.
Своїми враженнями про роботи учнів-членів МАН поділився Роман Воляр. Він зазначив, що подані на розгляд роботи учнів шкіл Заводського району охоплюють дуже широке коло проблем. Зокрема, юні математики Владислав Доценко і Данило Лисенко (ЗНВК №67) представили роботи за такими темами, як «Цікаві факти про трапецію» та «Монотонність функцій у нестандартних ірраціональних рівняннях та нерівностях». Питанню енергозбереження присвятила свою роботу «Практичні дії та винаходи щодо збереження природних ресурсів та енергозбереження» Анастасія Андронова (ЗЗШ №21). Екологією цікавиться й Катерина Данилець (ЗЗШ №75), яка вивчає наслідки знищення лісосмуг та вплив цього процесу на розвиток сільськогосподарських культур. Проблемами з галузі матеріалознавства займається юний вчений Микита Дудар (ЗНВК №67), який провів дослідження залежності міцності труб від матеріалу.
Але особливо вразила Романа Воляра робота Аліни Толоконнікової (ЗНВК №67), присвячена вмісту важких металів у дикорослих їстівних грибах у промисловій зоні м. Запоріжжя. Членів журі дуже зацікавило, як саме проводилися аналізи, які метали були виявлені та звідки вони могли з’явитися, на думку автора роботи, в запорізьких їстівних грибах.
Представлені роботи залишили у членів журі дуже позитивне враження, адже завжди приємно, що молодь не лише цікавитися тим, що відбувається навколо, а й проводить дослідження в різних галузях природничо-математичних наук. Дуже сподіваємося, що мине зовсім небагато часу, і сьогоднішні юні науковці стануть справжніми дослідниками, винахідниками, вченими, які внесуть свій внесок у розвиток вітчизняної науки майбутнього. А першим кроком для цього стане навчання у інженерному інституті Запорізького національного університету.
Інженерний інститут