Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представниці запорізької скаутської організації – студентки ЗНУ передали викладачам і студентам факультету журналістики ЗНУ Віфлеємський вогонь миру

Представниці запорізької скаутської організації – студентки ЗНУ передали викладачам і студентам факультету журналістики ЗНУ Віфлеємський вогонь миру

Представниці запорізької скаутської організації – студентки ЗНУ передали викладачам і студентам факультету журналістики ЗНУ Віфлеємський вогонь миру
27.12.2019 13:56 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики Передача вогню миру з Віфлієму

Напередодні різдвяних і новорічних свят на факультет журналістики завітали приставниці ГО Запорізький Молодіжний Скаутський Клуб «Хортичий острів», які відвідали церемонію передачі Світла Миру з Віфлієму, що проходила в місті Київ. Так, студентка третього курсу факультету журналістики Алла Яременкота студентка факультету соціальної педагогіки та психології Катерина Москаленко, які цього року прийняли вогонь від київських скаутів, вирішили поділитися частинкою тепла і миру з факультетом журналістики.

ПредставниціЗапорізького Молодіжного Скаутського Клубу «Хортичий острів» передали всім бажаючим викладачам і студентам факультету Віфлеємський вогонь миру– як символ щастя і злагоди.Далі його можна передавати своїм рідним і близьким, запалити за святковим столом. Таким чином вогник буде поширюватись і передавати свою чарівну силу. При цьому, скаути розповіли про принцип передачі і збереження вогню – необхідна лише одна свічка, яку підносять до лампадки і запалюють вогонь миру і злагоди, а щоб вогонь зберіг свою чарівну силу і його можна було донести додому, необхідно загасити його пальцями, а згодом запалити знов.

Запорізькі скаути висловили задоволення, що саме напередодні новорічних і різдвяних свят вони мають змогу передати цей вогонь у свій рідний університет. Відзначимо, що цей вогонь був привезений з місця народження Ісуса Христа з Віфлієму, звідти його забрали австрійські скаути і літаком передали до Австрії, згодом він потрапив до польського Кракова, а потім до київських скаутів. Вже 17 грудня 11 запорізьких скаутів відвідали в Києві церемонію передачі Світла Миру з Віфлієму і привезли цей вогонь до Запоріжжя. У нашому місті його передавали місцянам на площі Маяковського. Також представники запорізької скаутської організації роздають цей вогник до інших організацій, до шкіл і сиротинців. Далі він залишиться  в місті до наступного року.

Крім того, запорізькі скаути розповіли про особливості і значення емблем і символіки скаутської форми, про лілію – символ скаутів, емблеми Національної організації скаутів України, кавалерійську косинку – скаутський галстук в національних жовто-блакитних кольорах та інші елементи одягу скаутів. Девіз скаутів– робити світ кращим щодня. Саме через це 33 роки тому з’явилася ця чудова ініціатива - естафета передачі Світла миру з Віфлеєму в ті країни світу, де є скаути. Зокрема, в Україну цей символ злагоди, добра та благополуччя привозять вже понад 10 років.

Декан факультету журналістики Віктор Костюк і викладачі факультету подякували запорізьким скаутам – студентам ЗНУ за вогонь і теплі слова, адже це велика честь отримати Світло Миру з Віфлієму, яке зігріває кожного.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини